Wpis z mikrobloga

@wigilius: Jeszcze tylko dodam, że na podstawie jednej fotografii stwierdzasz, że bolszewicy byli za gejami.

Czyli księża którzy ukrywali nazistow w Argentynie, Brazylii i we włoskich klasztorach stanowią niezbity dowód ze KK wspierał nazistow i zbrodniarzy wojennych, tak?
  • Odpowiedz
@wigilius: Wiesz ile to jest promil społeczeństwa? Czy tak po prostu lepiej napisać, żeby zmniejszyć problem? Trudno się rozmawia ludziom skrajnym z osobami którzy stoją z boku i się tylko przyglądają jak skrajni się zjadają i wyzywają, huh

Opodatkuj KK jak ewangelicki jest w Niemczech opodatkowany, ogarnij ilość godzin religii w szkole (która jest opłaca z podatków, bo ksiądz w tym wypadku jest nauczycielem), przestan byc takim hipokrytą życiowym i
  • Odpowiedz
@wigilius: Jesteś ignorantem i tutaj tylko pokazałeś, że mowisz o rzeczach na które nie masz zielonego pojęcia. Skończyłem kilka lat temu nauczanie obowiązkowe i uświadomię Ci, że w liceum były 2 godziny religii tygodniowo i np. 1 geografii. Moje siostrzenice w szkole podstawowej maja 3 lekcje religii tygodniowo

http://oswiataiprawo.pl/porady/liczba-godzin-religii-i-etyki/

Przestań się chłopie błaźnić i wypowiadaj twierdząco o rzeczach, które nie masz bladego pojęcia, a wystarczy zrobić research 10 minut i
  • Odpowiedz
@OstryKrulAlbanii: No i wszystko zależy od dyrektora, ja miałem jedną tygodniowo i co to zmienia?

Muszę. Bo Ty mi tak każesz

Nic nie musisz, wystarczy, że będziesz przestrzegał zasad i norm moralnych i gdyby każdy ich przestrzegał to żyłoby nam się wszystkim lepiej.
  • Odpowiedz
@wigilius "wyśmiewanie" to może jednak nie ten sam level zła jak "zwalczanie", którym parali się bolszewicy. Uwypuklanie czyichś przywar przez budowanie analogii do zbrodni potwornego reżimu stwarza niebezpieczeństwo umniejszania tych zbrodni. Tak mi się przynajmniej wydaje.
  • Odpowiedz
@OstryKrulAlbanii:

dyrektor szkoły zna uwarunkowania organizacyjne, które mogłyby uzasadniać w dostatecznym stopniu wniosek kierowany do biskupa diecezjalnego Kościoła Katolickiego albo władz zwierzchnich pozostałych kościołów i innych związków wyznaniowych.
  • Odpowiedz
@wigilius: Ty udajesz, czy kolorem czerwonym zaznaczone są też regiony w których ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem?

Oznacza to, iż nie może tego dokonać sam dyrektor szkoły oraz nie zmniejsza się liczby godzin religii na podstawie zaświadczenia księdza proboszcza parafii, na terenie której znajduje się szkoła.


Jak już wspomniałem, ludzie na środku centrum w Warszawie wzywali do zabijania innych ludzi, do wieszenia komunistów przy dzieciach. Spiker ONR-u, główny Narodowiec
  • Odpowiedz
@OstryKrulAlbanii: Sorry, ale wszystko zależy od rodziców, bądź uczniów, czy nauka religii w szkole W OGÓLE ma się odbywać. Co do godzin są dwie tyg, ale dyrektor wnioskuje o zmniejszenie godz tyg do biskupa diecezjalnego Kościoła Katolickiego albo władz zwierzchnich pozostałych kościołów i innych związków wyznaniowych.

W publicznych szkołach podstawowych i szkołach ponadpodstawowych, zwanych dalej "szkołami", organizuje się naukę religii i etyki:

1)

w szkołach podstawowych - na życzenie
  • Odpowiedz
@wigilius: Wytłumacz mi z jakiej racji polskie szkolnictwo musi się pytać o pozwolenie KK w sprawie edukacji? XD Dyrektor musi wnioskować.

To tylko moja interpretacja tej mapki


Generalnie chodzi o Twoje interpretowanie świata i dlaczego Twoje myślenie jest lepsze od innych.
  • Odpowiedz
@wigilius:

antyklerykalizm, walkę z Kościołem i wiarą chrześcijańską


Jak rozumiem wierzący geje-protestanci po kościelnym ślubie też walczą z Kościołem? Ludzie ze Światowych Dni Młodzieży spotykajacy się w punktach dla osób LGBT także? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz