Wpis z mikrobloga

Czy urządzenia typu lidlomixy i termomixy mogą być pomocne w #dieta #zdroweodzywianie?
Nie chce mi się codziennie wyciągać parowaru, gotować jakieś kurczaki, ryż, składać blender do jakich sałatek.
Czy takie urządzeni stojące po prostu w kuchni pomaga się lepiej zorganizować, przygotować - nie wiem - posiłki na parę dni do przodu, zrezygnować ze smażenia bo szybciej, itp.?
A zawołam #mikrokoksyprzepisy. Z drugiej strony, czy te jedzenie nie będzie zbyt monotonne z maszynki?
  • 5
@fortySeven: no, też się skłaniam bardziej w stronę lidlowego, ale celowo nie tagowałem po tych urządzeniach, żeby nie wszczynać wojny - wiadomo - jak ktoś już wyda kasę, to urządzenie jest super. A mi właśnie zależy na osobach robiących w tym jedzenie tak na co dzień, którym to usprawniło życie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Vanitas07: wtedy faktycznie odstawał lidlomix chociażby obrotami czy funkcjami (3 czy 4 lata temu to było). Teraz funkcji, które lądują w thermomixa prawie nikt nie wykorzysta, a cenę windują. Na moje to 99% ludzi lidlomix wystarczy.

@RRybak: robiłem na codzien kiedyś, ale nie robię bo wolę zrobić porcje na 4 dni, a taka nie wejdzie do thermomixa w moim przypadku xD ale ogólnie wygodny sprzęt - przy takim spaghetti aktywnie
@RRybak: wczoraj zrobiłem sobie jedzenie na cały dzień w 15 minut i wyszło zajebiście. w między czasie jak się gotował makaron podsmażyłem mięso mielone z szynki z przyprawami i z warzywami i voila. proste składniki i 4 porcje żarcia gotowe.