Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki, czy ktoś z was posiada w swoim #dom pompę ciepła powietrze - woda i używa jej jako jedyne źródło ogrzewania domu i wody użytkowej ? Jaka moc i jaki metraż domu ? Jestem na etapie wyboru pompy i szukam opinii jak to się sprawdza. inne ogrzewanie nie wchodzi w grę

#domy #budujzwykopem #ogrzewanie #pompyciepla #ekologia #budownictwo #budowadomu #hydraulika
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@majkm Ja to włączyłem dosłownie parę razy na 24h każdym razem. Mam płytę akumulacyjną więc jak ta PC wyciągnęła ciepło z 25 cm betonu to było chłodno ze dwa tygodnie. Efekt jest raczej średni w porównaniu do jakiegoś nawiewu
  • Odpowiedz
@majkm: @mlesz: próbowałem u siebie schłodzić podłogówką i efekt nieadekwatny do kosztów pobranej energii. Już lepiej by było dokupić klimakonwektor.
  • Odpowiedz
@borysEK4: imo chłodzenie w pompie ciepła to ściema, za mała wydajność, chyba że poszedłbyś w klimakonwektory zamiast albo razem z podłogówką. Wyliczenia są proste, jak masz możliwość podłączenia gazu to bierz kocioł, serwisanci się na tym znają i łatwe to jest do naprawienia.

@mlesz: a co do kablów grzejnych to i tak masz w najlepszym wypadku sprawność ~1. Ale znowu nie ma żadnych strat przesyłowych i instalacja tańsza
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mlesz @CloudNeine cześć. Zamontowali mi wczoraj pompę Panasonica typu split i mam pytanie do was Czy wasza jednostka wewnętrzna podczas pracy wydaje z siebie jakieś dźwięki ? Moja dosyć głośno chodzi i nie wiem czy to jakaś pompa obiegowa tak głośno chodzi tam czy co ale zasadniczo to praca tej jednostki wewnętrznej jest wyraźnie słyszalna :D najgorzej bo mam sypialnie centralnie za ścianą na której wisi ta jednostka
  • Odpowiedz
@borysEK4: Tak, u mnie też slychać. Jednostka wewnetrzna ma pompe obiegową. Kondensator jest w zewnetrznej.
Możliwe że nie masz wyregulowanej mocy obiegówki.
Ustawienia/ust. Instalatora/ust. Serwisowe/ max predkosc pompy obiegowej. I ustawiasz na prawym polu „wł” i regulujesz środkowym do momentu aż najmniej słychać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Spoko. Sprawdzę. A powiedz mi czy masz czujnik temp na zewnątrz budynku czy w domu? U mnie jest zewnętrzny i zastanawiam się czy to rzeczywiście lepiej działa niż czujnik wewnątrz
  • Odpowiedz
@borysEK4: Mam oba ale one sa wbudowane. Ty też pewnie masz tak samo. Jak wymontujesz panel z jednostki wewnetrznej i go zamontujesz w pokoju to on służy jako termostat.
  • Odpowiedz