Wpis z mikrobloga

jak masz podłogówkę to tip toper, dom nowo budowany czy adaptacja istniejącego? jaka powierzchnia do grzania?

generalnie coraz więcej się tego sprzedaje i montuje, ale muszą być spełnione pewne warunki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sckb: dzięki poczytam :) u mnie póki co podlogowka i wylewka zrobiona. Pętlę nie większe niż 120m, rura PEX i co 12.5cm ( w garażu co 15cm) pod regałami nie kładłem. Nie mam gazu w działce ani w okolicy a piece na pellet czy ekogroszek odpadają - nie mam zamiaru się z tym bawić
@borysEK4: kupiłem pompę bo zima była już za rogiem a gazownia po roku czasu nawet nie zaczęła kreślić projektu przyłącza. Wybrałem PC bo miałem już instalację wodną w posadzce i było to najłatwiejsze do podłączenia w tą instalację.
Wkurzam się bo lekko słychać pracujący kompresor czy pompę obiegową w domu (szczególnie nocą). Najbardziej wkurzające jest jednak jak przy niskich temperaturach na zewnątrz co jakiś czas pompa wchodzi w tryb odmrażania wymiennika.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mlesz: jestem świadom tego że ta pompa będzie wydawać z siebie jakieś dzwieki :D może się jakoś przyzwyczaję. U mnie planuje zbiornik 200L. Jakiej marki masz pompę?
@borysEK4: Panasonic z tej poprzedniej serii.
Btw jak jesteś przekonany to pamietaj powiesić ją na kotwach antywibracyjnych i dodatkowo zrobić takie elastyczne przejście między jednostką a instalacją. Żeby wibracje nie szły rurami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@borysEK4: też mocno się zastanawiałem nad pompą ciepła. Nawet spora dyskusja się rozwinęła pod moim postem. I w moim przypadku wszyscy doradzali mi pompę zamiast piec na gaz + butla na podwórku do niego. Za 60% ceny będę miał pompę cooper&hunter. Podobno robi ją ta sama fabryka co gree
@mlesz: To chłodzenie latem robisz przez podłogówkę? Jak to się sprawdza w działaniu? Czesc instalatorów proponuje podpiąć dodatkowy obieg pod rekuperator ale warunkiem jest ze oba urządzenia są dość blisko siebie.
@majkm: Tak, puszczam wodę 19 stopni w obieg (to najwyższa temperatura chłodzenia w moim modelu. Mniej nie chce bo to niezbyt przyjemne chodzić po zimnej podłodze). Nic się nie wkraplało na powierzchni ale mam to cały czas na uwadze. w niektórych warunkach może się to stać.