Wpis z mikrobloga

@MacronT1000: Też racja xD
@niezwornowazony: Obserwuje raczej co innego jeżdząc regularnie komunikacją poza godzinami szczytu co wymusza inną dynamikę. Większość ludzi wybiera wagon tam gdzie już są ludzie (zazwyczaj pierwszy), a w drugim jedzie zazwyczaj jedna - dwie osoby.
Nie wiem czują się raźniej/bezpieczniej w kupie, czy co...
  • Odpowiedz
@Floyt: zapewne mają do tych wagonów najbliżej z przystanku, a obecność ludzi jest im obojętna. Ale to czy wybiorą jazdę w prawie pełnym czy prawie pustym wagonie nie czyni z nich ani introwertyków ani ekstrawertyków.

Introwertycy wcale nie mają z definicji problemów z funkcjonowaniem w społeczeństwie czy fobii
  • Odpowiedz
Introwertycy wcale nie mają z definicji problemów z funkcjonowaniem w społeczeństwie czy fobii


@niezwornowazony: Nie, ale z definicji funkcjonują inaczej, z racji na większą wrażliwość na bodźce. Nie jest to problem, dopóki świat nie wymaga od Ciebie funkcjonowania jak ekstrawertyk, a tak się własnie to obecnie promuje, zwłaszcza w większości zawodów, i rekrutacji, chyba że na programistę 15k
  • Odpowiedz
@Floyt: ode mnie nikt nie wymaga, a funkcjonuję na co dzień wśród ekstrawertyków i choleryków. Introwertyków znam zaledwie kilku. Oczywiście, że wiele osób ma problem ze zrozumieniem introwertyka i vice versa, ale nie krzywdźmy ich robiąc z nich ofiary społeczeństwa, dzikusów, samotników z depresją i odszczepieńców. Introwertycy funkcjonują w społeczeństwie na równi z innymi i wcale się nie wyróżniają na co dzień (nie licząc nastolatków manifestujących takie rzeczy ubiorem).

O jakich
  • Odpowiedz
@niezwornowazony:

ale nie krzywdźmy ich robiąc z nich ofiary społeczeństwa, dzikusów, samotników z depresją i odszczepieńców.

To jest mem, bierzesz to zbyt poważnie. Niczego takiego nie robię.

Introwertycy funkcjonują w społeczeństwie na równi z innymi i wcale się nie wyróżniają na co dzień

Może ja po prostu na to za bardzo zwracam uwagę bo jestem taki sam.

O jakich bodźcach może być mowa w tramwaju?

Hałas, smród/zbyt mocne perfumy, ścisk. To
  • Odpowiedz