Wpis z mikrobloga

Czytam sobie, że granda na TT bo Cabrera upadł. O co chodzi?
Fakty: hiszpański dziennikarz pisze, że Cabrera do Wisły. Sprawa się potwierdza i piłkarz ląduje na testach. Te trwają długo. W międzyczasie wychodzi temat jego komina płacowego ponad 20k euro miesięcznie. Transfer się wysypuje. Od razu wychodzi sprawa, że jedna ze stron zmienia warunki (nie wiemy czy obecny team Cabrery, sam Cabrera z agentem czy Wisła).
Granda nr 1: OLA BOGA WISŁA CHCE PRZYŻYDZIĆ NA TRANSFERZE! JANUSZE! ZARZĄD OUT!
Dochodzą informacje, że jest opcja rezerwowa.
Granda nr 2: NO LOL ZA TYDZIEŃ IDZIE LIGA A ONI PRZEBIERAJĄ! JANUSZE! ZARZĄD OUT!
Dziś dochodzi info, że Cabrera nie jest w pełnej formie dodatkowo nadwaga.
Granda nr 3: NOŻ #!$%@? JAKI CYRK! TO JAK ONI GO BADALI! DOBRZE, ŻE TUPTA GOTOWY DO GRY! LOL! JANUSZE! ZARZĄD OUT!
Jeszcze się pojawiają komentarze, że "MARZENKA Z DAMIANEM JAKBY MIELI TAKĄ OKAZJĘ TO BY PODPISALI!"

A teraz moje przemyślenia na ten temat.
Nie mogę tego #!$%@? czytać bo rak jak nie wiem. Football manager wszedł za mocno.
Dlaczego go nie wzięliśmy? Powody moim zdaniem są takie:
- robimy komin płacowy
- dla gościa, który nie jest w pełni formy
- nie wiadomo kiedy będzie
- każdy mecz na wagę złota
- stosunek cena/jakość nie pozwala takiego transferu wykonać, ludziom, którzy o zarządzaniu kryzysem/ryzykiem/restrukturyzacją wiedzą więcej niż cały Twittet TSW

CO wy myślicie? Granda czy nie? trzeba było brać?

#wislakrakow
  • 10
@nith: jakby niczego nie mieli, to by brali Grubaska, bo muszą kogoś mieć. Cabrera pewnie był jedynką. Zobaczymy kto kolejny.
@joolekk: Zapomniałem dopisać, że pewnie jak lekarza powiedzieli, że forma "Tak średnio bym powiedział", to Wisła rozsądnie próbowała negocjować kontrakt i jego wysokość, Cabrera 33 lata na karku to za frytki nie będzie grał, więc sprawa się rypła. TO składa te klocki w całość i pozwala w zupełności zrozumieć stanowisko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Walec: myślę, że nie będąc wewnątrz klubu to się i tak nic nie wie i te całe osądy nie mają sensu.

Dla mnie algorytm jest prosty:

Czy mamy rozsądnych ludzi w klubie? No raczej tak.

Czy ci ludzie chcą utrzymania w eklasie? No chcą.

No to skoro ufamy, że potrafią podejmować logiczne decyzje, których efektem ma być sukces sportowy, to czemu nie ufać, że mieli dobre powody aby zrobić tak czy
@Walec: Panie drogi, jestem po drogiej stronie Błon, ale chciałbym zapytać: Po co ściągano Cabrere z Hiszpanii, by wieczorem powiedzieć mu nie. Wiedzieli, o jakiej pensji mowa: €20k. Tego zupełnie nie rozumiem.
@dzasny: Widzę to tak - ściągając Cabrerę zarząd liczył na ogranego grajka w formie, który przyniesie konkretną liczbę goli i da spokojne utrzymanie. Sądzono, że skoro nie wiedzie mu się w lidze to wróci do Polski i się odrodzi.
Na ostatniej prostej po badaniach medycznych okazało się, że nie bez przyczyny jego staty w Extramadurze wyglądają tak:
mecze 6/27 (!), gole 1, ŻADNEGO meczu w całości, 15 meczów poza kadrą meczową.
@dzasny zaraz zaraz. A po co ściągaliscie z Hiszpanii Bustosa i płaciliscie za niego 1 ratę? Przecież to jest dopiero śmieszne - chłop kilka dni wcześniej grał mecz, w przeciwieństwie do Cabrery jest pod gra i zdrowy :D typowy kibic Cracovii, najwięcej ma do powiedzenia o Wisłę, mimo, że dzień wcześniej jego klub #!$%@?ł dużo śmieszniejszą rzecz.
@Walec Oczywiście, że masz rację. Kibice którzy to krytykują mają zerowe pojęcie o czymkolwiek, co nie przeszkadza im formułować wypowiedzi mentorskim tonem. Kierują się emocjami i nie umieją zaakceptować, że każda decyzja w klubie jest przemyślana, przeanalizowana na poziomie logicznym, "za" oraz "przeciw". Janusz z Twittera, który ma może 1% informacji myśli, że jest mądrzejszy od profesjonalistów. Żałosne.
@Walec: Ja to widzę tak - ludzie w internecie (na twitterze i tak dalej) głównie posiłkują się informacjami od tzw. informatorów. Jak było z informacjami w przypadku Kuveljicia to wszyscy widzieli. Klub nie na darmo zapowiadał, że informacje nie będą wyciekać jak dawniej. W sprawie Cabrery informatorzy byli ostrożniejsi, ale na koniec i tak całą prawdę związaną z tym transferem znają ludzie, którzy w klubie się tym zajmowali. Skoro taka decyzja