Wpis z mikrobloga

Powiem wam że mam rozterkę nt brania leków które przepisał mi psychiatra. Generalnie po wywiadzie stwierdził ze mam zaburzenia obsesyjno kompulsywne i przepisał mi parogen w dawce 6 dni pół tabletki po jedzeniu i później już cała.

Przeczytałem jakie odjazdy są na początku brania tego leku i mocno dygam przed jego wzięciem... muszę pracować, a tu jak mam wziąć ten lek i mieć jakieś chore wizje... braliście to może, jak to u was wyglądało?
#psychiatria #depresja #psychologia
  • 28
  • Odpowiedz
Wiem, jak to jest zarzucić paroksetyne jako pierwszy lek, na czysty, niczym nie spieprzony wcześniej łeb. Ma swoją moc, aż idzie sie zdziwić. U mnie, zadziałała pozytywnie od początku. Lepsza koncentracja, jasność umysłu, mniejszy lęk. Po tygodniu, organizm sie przyzwyczaił, i ponowny rozkwit leku, zanotowałem po 1,5 miesiąca.. Napewno, odczuwałem bebechy, ale na to jest masa środków. Nie obawiałbym sie. Gorzej nie będzie, ale uważaj z dawką bo to jest mocne skrwysyństwo.
  • Odpowiedz
@por_tomasz_borewicz: ja zawsze mowilem ze jesli dla kogos straszne sa skutki uboczne, boi sie ich albo przerywa z tego powodu terapie to tak naprawde nie potrzebuje tych lekow ;) skutki uboczne ssri to pikus przy tym z czym zmaga sie czlowiek z zaburzeniami.
  • Odpowiedz
@mos6581: Nie mam jakichś ultra poważnych tych zaburzeń, są takie dni ze coś sobie wkrece i nie ma #!$%@? żebym przestał o tym myśleć. A czasem wstaje idę do pracy wracam gituwa wszystko gra

Moim problemem jest to ze schudłem bardzo dużo w krótkim czasie. I teraz za każdym razem jak poczuje głód to wydaje mi się ze zaraz zemdleje i tego się boje

@Leevvir: To idź do lekarza, od
  • Odpowiedz
@por_tomasz_borewicz: to przekalkuluj jeszcze raz czy bierzesz na barki wszystkie plusy i minusy brania lekow czy moze warto sprobowac bez?lekarz pewnie nie mowil ze bedziesz zmienial lek kilka razy(bo ciezko jest dobrac odpowiedni za 1 razem)ze skutki uboczne mozesz odczywac przy kazdym zwiekszeniu dawki ze pewnie staniesz sie po nich mini zombiakiem bez emocji i ze odst
awianie lekow czesto jest gorsze niz poczatek brania?
  • Odpowiedz
@mos6581: Jestem tego wszystkiego świadom. Tylko z jednej strony myśle ze lek jest po to żeby mi pomoc i bez niego nie wiem czy sam sobie poradzę, bo dość mam trochę takiego samopoczucia. Dwa tygodnie temu umówiłem się z dobrym kumplem na piwko, i na początku dostałem napadu lęku ze coś mi się może stać jak wyjdę z domu. Nie dałem za wygrana i się z nim spotkałem; przez pierwsza godzinę
  • Odpowiedz
@por_tomasz_borewicz: oczywiscie ze lek jest po to by pomoc ale te leki dosc sporo zabieraja i pomysl ile dostaniesz w zamian i czy warto.Z tego jak i co piszesz to wydajesz sie byc rozkminiasty, dobrze ze zastanawiasz sie nad tym jak i kiedy sie czujesz no i pjona za to ze sie przemogles i poszedles na ta ustawke z ziomkiem :) na terapii bys szybko rozkminil swoje zaburzenia.
  • Odpowiedz
@mos6581: Psychiatra chciała mnie na te terapie wysłać, ale nie wiedziała do jakiej grupy :D

Nie mam problemu żeby z domu wyjść generalnie. Bez leków sobie jakichkolwiek radzę tyle ze suplementuje b12 magnez i tym podobne.
Dziekuje za dobre słowo, a rozkminy nad lekami... muszę się poradzić może kogoś z moich przyjaciół, bo teraz mam i życie prywatne i jakieś tam hobby...
  • Odpowiedz