Wpis z mikrobloga

@kfffasny: bo nie istnieje już coś takiego jak stabilna praca przez całe życie, co oznacza okresy bez pracy - może ci się trafić np. 6 miesięcy bez pracy i co wtedy ze spłatą kredytu, nie mówiąc o życiu (w przypadkach 10% wkładu własnego)? Dodatkowo ludzie zaczynają migrować za pracą duuużo częściej - kupujesz mieszkanie, zainwestujesz dużą kasę, żeby było ładnie, a później dajesz pod wynajem iii ktoś np. nie dba o
@Bellie: dam CI protipa - mieszkania tak drożeja że po kilku latach spłacania kredytu z lekka górka, sprzedajesz i jeszcze wychdozisz do przodu, oczywiscie mowa tu o miastach a nie wsiach dookoła. a jesli chodzi o okresy bez pracy, to KAZDY czlowiek powienien miec odłozone tyle pieniedzy zeby swobodnie przezyc 6 miesicy bez pracy, tzw poduszka finansowa ;)
@Bellie: przecież 3/4 polaków wyznaje styl życia "jakoś to będzie" i lekką ręką podejmuje takie zobowiązania, a jeszcze paradoksalnie na dłuższą metę im to na dobre wychodzi xD
- pokupują działek przy lotnisku/motorparku? ola boga jaki hałas, zamykamy lotnisko i motopark
- bierzemy kredyt we frankach żeby oszczędzić kilka złotych? ola boga, kurs skoczył, łokradli nas, państwo pomóż!
- na avii ludzie nakupowali mieszkań bez miejsc postojowych (których owszem, było mało,
@Bulkas: większość mieszkań budowanych aktualnie w Krakowie jest budowanych słabo, z wieloma błędami konstrukcyjnymi, przez osoby niekompetentne. Żadne z tych mieszkań nie jest tyle warte, a że się sprzedały? Inwestorzy, którzy mają kasę inwestują. Może jacyś managerowie korpo, którzy chcą mieć dzianych sąsiadów spoko. A czy to jest warte tej ceny? No nie. Byłam u kilku znajomych, w różnych częściach krk, w nowo wybudowanych blokach i w każdym praktycznie są takie
@Bellie: Kiedyś atal dobrze budował teraz wydaje mi się jest gorzej... dom bud spoko, echo różnie, tetnowski ok, ekopark ok, masz jakieś opinie? No wiem, jakbym miał kasę to bym nawet tyle za to nie dał.
@Bulkas: no nie wiem czy dobrze budował, jak kiedyś zaczęłam czytać fora nowych osiedli - to olaboga co tam się odjaniepawlało. (,)(°° z tego co pamiętam (jeśli teraz nie mylę) to był to jeden z dewków których miałam zamiar unikac, bo na jednym osiedlu na bieżanowie jeśli dobrze kojarzę - wystąpił grzyb w mieszkaniach, przez złą izolację
@Scaab: ladnie, 2 pokoje za 760k i nawet nie ma oddzielnego klopa, jak ktos bieze prysznic to idziesz do sasiada albo czekasz jak skonczy, jak rozumiem miejsca zabraklo, jak rozumiem w krakowie jeszcze nie wynalezli en-suite:). I ten gigantyczny pokoj dzienny - 20 m2 na kuchnie/jadalnie/pokoj tv, pewnie dlatego ludzie zyja w sypialni (pokoj gdzie sie spi) bo sie nie mieszcza do lounge:). Do tego miejsce parkingowe za 65k, wiec wychodzi