Wpis z mikrobloga

Jestem asystentem projektanta drogowego a szef każe mi sprzątać łazienki biurze (mała firma prywatna). Oczywiście się nie zgadzam. Czy jego żądanie może być zgodne z prawem?


@jubjub: zależy jaki zakres obowiązków masz w umowie. W praktyce w małych firmach nie jest niczym niezwykłym, że personelowi przydziela się też zadania związane z utrzymaniem czystości. Trochę dyskusja toczy się bez szerszej znajomości sprawy. Co innego jeżeli np. macie osobę na stanowisku sekretarki etc.,
@eaxene: w umowie nie mam tego sprecyzowane. Są podane tylko zarobki, stanowisko oraz typ umowy. Jest wewnętrzny regulamin każdego stanowiska + regulamin utrzymania czystości, korzystania ze sprzętu itp.
W regulaminie dot. mojego stanowiska jest punkt przestrzeganie zarządzeń. Takim zarządzeniem nowo wprowadzonym jest właśnie sprzatanie w łazienkach.
@jubjub: Czyli robi wszystko zgodnie z regulaminem dotyczącym Twojego stanowiska. Moje pytanie do Ciebie, czy wszyscy sprzątają łazienki czy miałbyś to robić tylko ty?
@jubjub: Sam jestem przeciwny januszeksom, ale... Sam mówisz, że to mała firma. Ilu was tam jest? Jak jest grafik sprzątania i każdy sprząta to czemu Ty byś nie miał.... Chyba, że wszyscy się zbuntujecie i powiedzcie szefowi, żeby raz na tydzień wynajął sprzątaczkę..... Mimo wszystko to zależy z kim pracujesz, sam nie chciałbym sprzątać łazienki, bo wiem że są ludzie co po 2 nie biorą szczotki....
@eaxene: Też na początku myślałem, że może Janusz chce go upokarzać w taki sposób tzn. jesteś naszą sprzątaczką. Tu się jednak okazało, że Pan korzysta, ale chce żeby sprzątali wszyscy tylko nie on :)
@Tikyo: nie do końca. Ja bym wolał żeby nikt z nas nie sprzątał bo projektant nie jest od tego :D Od sprzątania powinna być osoba, której praca na tym polega, ale to już inny temat.