Wpis z mikrobloga

Mam często odnawiającą się kontuzje dolnego odcinka kręgosłupa. Fizjo powiedział że mam przodopochylenie miednicy, słabe pośladki i brzuch. Łatwiej mi zachować neutralną krzywiznę kręgosłupa jak robię martwy klasyczny a nie sumo, w sumo czuje że te słabe biodra mnie ograniczają i jakoś niestabilnie ogólnie jest, więc raczej dla mnie sumo odpada. Zastanawiam się czy nie zacząć robić klasyka touch and go (odbijanie od ziemi zamiast zatrzymywania ciężaru) w celu wzmocnienia samej górnej fazy ruchu i dać większy nacisk na pośladki? Kiedyś tak robiłem i w sumie takiego problemu jak teraz nie miałem.
#mikrokoksy
  • 10
@well_being: szczerze ci powiem ze to jest stala gadka fizjoterapeutow. Slabe dwójki i brzuch. Od okolo 4 miesiecy mam priorytet na tylna tasme i brzuch i #!$%@? to daje. Jak ledzwia spiete byly tak sa do dzisiaj. Tez mam przodopochylenie i mega mnie to #!$%@?. Gdzie nie pojde to wszedzie gadaja to samo. Ciezko kogos dobrego znalezc. Szczegolnie za granica ehh. A Brzuch swoja droga to mialem zawsze dobry, i nie
Jak wpiszesz sobie w youtube how to fix anterior pelvic tilt to ci wyskoczy pelno filmików z cwiczeniami. Wszedzie praktycznie to samo pokazuja. Rob 2 razy dziennie moze akurat tobie pomoże
@HansLanda88 jesli chodzi o dwójki to martwy na prostych, żuraw(zaaaajebiste cwiczenie), spiderman (nie wiem jak sie na to mowi, cos w stylu rzymskiej lawki tylko ze sie nie opierasz biodrami a tylko udami i ciagniesz dwójkami i dupa, Hip thrusty (nogi bardziej wypuszczone do przodu wtedy bardziej dwójki aktywujesz) no i na maszynie uginania. Praktycznie tego sie trzymam jesli chodzi o dupe i dwójki aha no i rozne wariacje przysiadow. Wlasnie zakonczylem
Slabe dwójki i brzuch


@johnmorra: Poślad* i brzuch

Od okolo 4 miesiecy mam priorytet na tylna tasme i brzuch i #!$%@? to daje. Jak ledzwia spiete byly tak sa do dzisiaj


Bo wzmacnianie osłabionych mięśni to ~30% sukcesu w powrocie do prawidłowej struktury ciała
@well_being: skoro masz jasną diagnozę to wzmocnij słabe ogniwa. W czasach siedzącego trybu życia kupa ludzi ma osłabione poślady i podkurczone dwójki itd.
Chyba dał ci ten fizjo ćwiczenia na wzmocnienie tych partii?