Wpis z mikrobloga

Mireczki, pomóżcie. Mam w mieszkaniu zainstalowanego mikrotika hEX 750G r3. Siedzi sobie w skrzynce i rozsyła po ETH sieć po całym mieszkaniu, ale potrzebuje do tego jakieś sensowne Wifi. Co można podpiąć do tego mikrotika? Czy można coś po PoE?
Pierwotny plan zakładał wsadzenie do tej skrzynki również jakiegoś AP, ale najlepiej po PoE. Nie za miliony monet. Doradzicie coś?
Pisząc skrzynka, mam na myśli skrzynkę techniczną jak na bezpieczniki, tylko to internetu i tv. Znajduje się w centralnym punkcie mieszkania.
#mikrotik
  • 8
cAP


@eFFF256: @nawon: Ciekawie wygląda ten cAP. Powiem szczerze, że nie wnikałem do czego jest capsman ale teraz widzę, że fajna opcja. Myślicie, że zasięg takiego urządzenia będzie ok, jeżeli znajdzie się zamknięty w pół metalowej skrzynce? Czy mija się to z celem?
w pół metalowej skrzynce


@Gygus: w metalowej skrzynce to zawsze zły pomysł, nie ma jakiegoś innego miejsca? Jak to nowe budownictwo to z tej skrzynki powinien iść kabel dalej
@nawon: Tak, idzie. Do każdego pokoju mam pociągnięty ETH. Chciałem sobie to zorganizować w punkcie centralnym domu.
Widzę, że można to zasilić przez PoE, czyli wchodzi w grę inne umiejscowienie. Centa jest wyższa, niż planowałem na to przeznaczyć, ale chyba rozwiązanie dobre.