Wpis z mikrobloga

Cześć mirki, jest tutaj ktoś kto ma doświadczenie z pozyskiwaniem odszkodowania po wypadku? Dokładnie chodzi o to, że moi rodzice mieli wypadek nie ze swojej winy, ASO wyceniło naprawę na 23k, a ubezpieczyciel na 11,5k jeśłi zdecydujemy się na naprawę na własną rękę. Zdążyłem się zorientować, że naprawa u mojego zaufanego blacharza-lakiernika będzie kosztować w okolicach 9k i będzie to zrobione lepiej niż przez ASO u mnie w mieście, ponieważ nie mają swojego warsztatu i robi to zewnętrzna firma która nie jest zbyt dobra. Niestety i tak będziemy w plecy z kasą po sprzedaży tego auta bo jego wartość z okolic 48k spadnie do 40 kilku po naprawie ze względu na to, że jest to auto powypadkowe. Jutro będę się kontaktował z przedstawicielem ubezpieczalni. Doradzi ktoś co robić w takiej sytuacji?

#samochody #ubezpieczenia #kolizja #motoryzacja #wypadek
  • 11
  • Odpowiedz
@Chwast25: Mieć w dupie wycenę ubezpieczalni, dać do ASO niech robią bezgotówkowo i potem oni się szarpią z ubezpieczycielem. Mi jak w poprzedni samochód babsko w tył wjechało to też kombinowali jak mogli, nawet na używanych częściach mi sugerowali, żeby to robić. Oddałem auto do ASO Meredesa w Sosnowcu, wycenili całość na 25,5k, zostawiłem auto, za tydzień odebrałem, razem z dokumentami, a kwestia płatności to już była między PZU a ASO
  • Odpowiedz
@NagiMiecz mógłbym się powołać na utratę wartości auta która na pewno nie było uwzględniona w tej wycenie a to jest minimum -5k.

@apodyktyczny To wydaje się najbardziej słuszna opcja, ale dochodzi jeszcze do tego utrata wartości auta (a chcieliśmy je sprzedać w tym roku) i tak jak w Twoim przypadku uszkodzony jest tył auta a w miejscu na koło zapasowe gdzie jest wygięta blacha jest nabity numer vin i po wstępnych ustaleniach
  • Odpowiedz
  • 0
@gregor40 zarobić byłoby super, ale bardziej chodzi o to żeby po sprzedaży auta i wypłacie ubezpieczenia dostać tyle pieniędzy ile było warte przed wypadkiem
  • Odpowiedz
@Chwast25: Jeżeli ASO naprawi Ci pojazd zgodzie z technologią przewidzianą przez producenta to na pewno wartość samochodu nie spadnie o 5 tys. Na marginesie tzw. RUW (Rynkowy Ubytek Wartości) jest wyliczany dla pojazdów poniżej 72 miesiąca eksploatacji. Jest to główne kryterium przy ustalaniu zasadności tego roszczenia.
  • Odpowiedz
@Chwast25: Najprościej zgłoś się do firmy, która zajmuje się odszkodowaniami. Działają zwykle za procent. Zależy im żeby wyciągnąć jak najwięcej zeby sami zarobili.
  • Odpowiedz