Wpis z mikrobloga

Jakie koła pod tarcze do #szosa #gravel #cyclocross ? Wstępnie jestem zdecydowany na Fulcrum DB w wersji 7(budżetowo), albo 5(jeżeli dołożenie było by tego warte). Rower to przełaj, ale najczęściej wykorzystywany po mieście. Opony od 30 do 35mm. Rama na QR ale bardzo możliwa wymiana framesetu w tym sezonie na sztywne osie.Z tego co widzę standardowo te fulcrumy przychodzą z adapterami więc zakup byłby przyszłościowy. Jest coś innego w tym budżecie czyli powiedzmy do 1k z groszem wartego uwagi?
  • 4
@WuERA: mam https://www.cyklomania.pl/fulcrum-kola-racing-5-db-c17-2wf-r-afs,id1612.html

To nie są koła do miasta. Ani do przełaja. No ale taka jest cena niskiej wagi. Mam wrażenie, że są dużo sztywniejsze od moich starych dt swissów, bo strasznie przenoszą drgania z drogi (dt miały jakieś obręcze w stylu XC mtb).

Dodatkowo - nie ma w nich adapterów do qr (musisz dokupić). I są bardzo wąskie wewnątrz, więc tublessują się okrutnie upierdliwie.
@panato od dawna ich używasz? Trzeba było centrować skoro mówisz, że nie do miasta? Co do adapterów to zarówno w wertykalu jak i cyklomanii jest info, ze są w zestawie. Zamawiałeś tam?
@WuERA: jeszcze nie centrowałem, ale widzę że już delikatnie latają na boki, a mam obłędne asfalty w okolicy. Kupiłem je zaraz po premierze, lekko ponad rok temu. Mają przejechane z 5k.

Może teraz dodają adaptery, ale ja nie kojarzę niczego poza instrukcją. No ale mi to akurat pasowało.