Wpis z mikrobloga

Biorę samochód w leasing konsumencki, ale z wysokim, opcjonalnym wykupem. Od razu kupię ubezpieczenie OC+AC od leasingodawcy, z gwarancją stałej wartości rynkowej przez rok. Co najlepiej zrobić z GAPem, bo o ile w pierwszym roku jest mi niepotrzebny to z tego co liczę na kolejne dwa lata powinienem mieć.

Czy lepiej kupić teraz GAP z wartością fakturową, czy np. za rok z wartością z polisy? Czy jest może jakaś opcja pośrednia (np. GAP fakturowy od przyszłego roku)?

Wołam @OptiFinance, bo to chyba do niego pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ubezpieczenia #ubezpieczenie #gap #leasing
  • 8
  • Odpowiedz
@baczus: Wywal GSU (Gwarantowana Suma Ubezpieczenia) z polisy OC/AC i bierz GAP fakturowy od razu na okres leasingu. Po roku możesz co najwyżej dokupić GAP AC, ale liczony będzie od SU z polisy AC po roku, a ta będzie pewnie niższa 5-20% niż cena auta. GSU Nie warto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podaj cenę auta i jaki okres, a powiem Ci ile GAP kosztuje.
  • Odpowiedz
@OptiFinance: W sumie zapytam, czy z takiego "promocyjnego" OC/AC mogę wywalić GSU.

Samochód 120 500 zł brutto, 36 msc - BMW proponuje mi 1990 zł z wypłatą do 60k
  • Odpowiedz
@baczus: Ile Ci krzyknęli za OC/AC?
GAP na 36 miesięcy z limitem wypłaty do 50k: 1700zł
GAP na 36 miesięcy z limitem wypłaty do 100k: 1800zł

Ale warto zaznaczyć, że w przypadku wypłaty to Ty jesteś beneficjentem, a nie leasing ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@OptiFinance: Gdybyś nie miał pomysłu na następny artykuł, to sugerowałbym właśnie opisanie ubezpieczenia GAP, jego rodzaje, pułapki itd. Sam będę go niedługo potrzebował, a wcale nie czuję, że wiem dokładnie jak on działa, kiedy chroni itd.
  • Odpowiedz
Czy lepiej kupić teraz GAP z wartością fakturową, czy np. za rok z wartością z polisy? Czy jest może jakaś opcja pośrednia (np. GAP fakturowy od przyszłego roku)?


@baczus: Są opcje "pośrednie", tzn. można kupić GAP, np.: za rok, ale składka i tak będzie taka sama jakbyś kupił teraz i okres ochrony będzie krótszy o ten rok, który minął.
  • Odpowiedz