Wpis z mikrobloga

¯\_(ツ)_/¯ #chiny #koronawirus

"Portal Extra Świecie ustalił, że chory, o którym mowa, trafił w poniedziałek na oddział zakaźny Nowego Szpitala w Świeciu. Zanim to się jednak stało, miał odwiedzić kilka placówek medycznych, gdzie kolejno odmawiano mu pomocy.

(...)
Najpierw miała szukać pomocy w Chełmnie. Odesłano go z kwitkiem. Pojechał do szpitala w Świeciu. To samo. W końcu zdesperowany mężczyzna trafił do jednego ze szpitali w Bydgoszczy. Tam też miał usłyszeć, że nie mogą mu pomóc. Załamany wrócił do domu. W tym czasie jednak Nowy Szpital w Świeciu zmienił zdanie i wysłał po niego karetkę. Chory"znalazł się na oddziale zakaźnym.

Tu cały artykuł
  • 14
Skąd wiadomo, dlaczego szukał pomocy w wyżej wymienionych placówkach i dlaczego mu jej odmówiono? Czy na pewno był na wakacjach w Azji? Jakie to są te "dziwne objawy" zarażenia?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chwila chwila. Szpitale nie mają kontraktu z NFZ na leczenie koronowirusa. Szpital musiałbym pokryć z własnej kieszeni więc czemu zdziwko że nie chcą przyjmować? Budżet szpitala nie jest z gumy..
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wjolka: Świecie, Bydgoszcz, Chełmno to moje okolice, mam tam całą rodzinę i wiem, że niepotrzebnie, ale reaguję emocjonalnie. Może nie rozumiem realiów szpitala, ale dlaczego machają ręką na człowieka, który mówi, że może być chodzącą bombą biologiczną? Nie chciałem urazić wszystkich ludzi trudniących się Twoją profesją, wybacz.
@WillyJamess własnie widzę, ze kompletnie nie rozumiesz jak to dziala. Spedzilbys godzine na dyzurze jako obserwator to bys zrozumial.

Druga sprawa - to jakie bzdury posza media to glowa mala. Wiele razy czytalam relacje o sprawach, ktore znalam z pracy.

Jest cos takiego jak wywiad epidemiologiczny. Jest tez badanie podstawowych parametrow. Na tej podstwie przyjnuje sie pacjenta do szpitala.

Czesto gdy masz podejrzenie infekcji dzwonisz w Polsce na zakazny bo nie masz