Wpis z mikrobloga

#pracbaza #gownowpis
Szef na przetargu wywalił się na 300 000 ( Tyle przepłacił ) ( ͡° ͜ʖ ͡°) i rano zamiast porozmawiać spokojnie to zaczął od Ujów wyzywać i zapowiedział że będziemy zapi3...ć i obciął stawki z 24 netto na godzinę na 17 brutto bo tak jest w ustawie.
Od 3,5 godziny jesteśmy na grillu ekipą 11 chłopa i polewając sobie smaczne rzeczy patrząc jak karkóweczka skwierczy nie odbieramy telefonów od pieniącego się typa że na 3 duże bańki popłynie ¯\_(ツ)_/¯.
Własnym autem pracuj, własny telefon noś, sam sobie kup narzędzia za które nie zwraca. A idź Pan w buraki.
Idziemy jutro na sponsorowane kursy Unijne z czesnym podstawowym.
Kamlot mu w buty i niech frajerów szuka.
Oooo.. Podano piweczko....
  • 114
@FulTun: dobrze mówi jest kasa i kursy w urzędach do wyszarpania. W zeszłym roku sfinansowali mi c+e i świadectwo kwalifikacji, musiałem dopłacić 600 zł bo calkowity koszt kursów przekraczał jakiś tam dozwolony budżet. Mało tego miesięcznie przez cały okres szkolenia dostałem 900zl miesięcznie (szkolenie trwało półtora miecha i dostałem 1300zl plus zwrot kosztów dojazdu). W międzyczasie spokojnie można dorobić u Janusza na czarno, czasu aż nadto ( ͡º ͜ʖ
@OzaweNakashi: Tak każdy i jak jesteś bezrobotny zarejestrowany to przejmuje Ciebie projekt i musisz się np telefonicznie wyrejestrować bo ubezpieczenie płaci od tej chwili projekt unijny. A jak nie jesteś zarejestrowany to też Ciebie przejmuje projekt i ubezpiecza ze środków unijnych.
@FulTun: z tym dniem wolnym to też powinno być tak, że tuż przed powinieneś poinformować, że Ciebie nie będzie (a właściwe każdy z Was z osobna). Jeśli chodzi o obniżenie stawki godzinowej to jest to dobry powód żeby nie podpisywać aneksu, a tym samym nie przedłużać umowy. Mobbing też dobry, mam nadzieję, że jednak macie jakieś dowody na to, bo janusz może nie odpuścić i zgotować Wam piekło. Tacy ludzie potrafią
24 netto na godzinę to ładna stawka, jak ja pytałem przed świętami szefa czy można jakąś drugą umowę na nadgodziny (w byłej firmie tak miałem) bo zawsze ponad 200 godz. w miesiącu, to tylko usłyszałem "jaka druga umowa? u nas nie ma drugich umów i nie ma nadgodzin, a norma to 9 godz. dziennie +1 sobota w miesiącu, wszyscy mają po 17 na godzinę i nikt nie narzeka", to już dalej nie