Wpis z mikrobloga

@Zajf: I żebyś nie zrozumiał mnie źle. Korzystam z MPK praktycznie codziennie, od 10 lat. Uważam, że samochód osobisty nie jest miejskim środkiem transportu przyszłości, że tak to nazwę. Starałem się bronić zbiorkomu, ale od ponad dwóch lat, z kwartału na kwartał, przychodzi mi to coraz trudniej i sam przymierzam się do kupna samochodu. Wcześniej miałem zdanie "po co mi auto, przecież mieszkam we Wrocławiu wszędzie dojadę MPK, a w
  • Odpowiedz
  • 2
@Zajf autobus przejeżdża buspasem jeden na minutę. auto stoi ciasno za autem na dwóch pasach przez całą długość buspasa i dalej. sam sobie zsumuj
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zajf: długo nie jeździłem komunikacją miejską, ostatnio auto w naprawie, złapać za poręcz albo na zasyfionym krześle usiąść, tfu. Wolę stać w korku samochodem, jak gdzieś bliżej to się przejść czy rowerem podjechać niż z tego korzystać. Nie ma to jak kupic bilet i stać w smrodzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@K_R_S: rozejrzyj się czasem w korku i zwróć uwagę, jak mało jest aut z więcej niż jedną osobą w środku. To jest marnotrastwo przestrzeni
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GaiusBaltar: dziwne, że nie dało ci do myślenia to co sam napisałeś. buspas prawie pusty a podróżuje nim orientacyjnie tyle samo ludzi.
  • Odpowiedz
Kierowcy płacą za jazdę po drodze - podatek drogowy jest w cenie paliwa od ponad 20 lat. Ci w KM też zapłacili za bilet. IMHO najmniej do gadania mają w tej kwestii pedalarze - korzystają z drogi za darmo i na krzywy ryj.
  • Odpowiedz
Ok, zawioze dziecko MPK do żłobka, później wroce, wsiądę w tramwaj który się wykolei, więc resztę drogi na piechotę. Popracuje 8h, w międzyczasie żona jadąc odebrać dziecko ze żłobka (bo ja się spóźniłem) pojedzie tramwajem z pracy. Tramwaj się wykolei, więc spóźni się po odbiór dziecka. Ja sobie wrócę z pracy po 20 bo rogatki padły i stalem w wezu złożonym z 10 autobusow, szybki prysznic i spać żeby rano znów delektować
  • Odpowiedz