Wpis z mikrobloga

Przeglądam profile kobiet na tinderze i często widzę w opisie, że dobrze jakby facet miał poczucie humoru i dystans lub potrafił posługiwać się ironią/sarkazmem. Również jestem zdania, że są to jak najbardziej ogólnie pożądane cechy, no może nie zawsze ironia i sarkazm. Ja natomiast bardzo mało spotkałem kobiet z tymi cechami. Wszystkie osoby, które wybitnie posiadają wymienione wyżej cechy i które spotkałem w swoim życiu to byli mężczyzni. Za chwilę ktoś mi zarzuci, ze nie mam kontaktu z kobietami, ale tak po prostu nie jest. Jak to jest?

Druga sprawa
Ostatnio dużo jeżdżę samochodem i zauważyłem, że kiedy przepuszczam faceta na przejsciu dla pieszych bardzo często potrafi mi podziękować machając ręką lub skinając głową. U kobiet natomiast występuje to bardzo rzadko. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie ma takiego obowiązku, ale jest to miły gest.
Jak to jest?
#rozowepaski #niebiskipasek #tinder #przegryw #zalesie #logikarozowychpaskow #p0lka #takaprawda #przemyslenia
  • 54
  • Odpowiedz
ironia i sarkazm


Ponieważ kobiety to istoty bardzo stadne (obraz idealnego faceta jest powielany), a do tego jak każdy człowiek podatne są na marketing.

Mamy wysyp seriali/filmów, gdzie główny bohater rzuca sarkastyczną myśl lub posługuje się ironią. Oczywiście jest to zabawne dla nich tylko gdy komentarz nie dotyczy ich.

A
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
a propos ruchu drogowego i płci. Czy kogoś kiedykolwiek kobieta wpuściła z podporządkowanej? (σ ͜ʖσ)


@staryhaliny: Ja często wpuszczam, szczególnie w godzinach szczytu, w takich miejscach gdzie bez uprzejmości innych kierowców ciężko włączyć się do ruchu. Ale głaskajcie się dalej.

@kobietanawykopie: dobra dobra bo ci żyłka peknie. Przecież wiadomo że interpluje moje doświadczenia na wszystkie kobiety kierowców. Co do zasady
  • Odpowiedz
@Lndr9: kobieca ironia i sarkazm jest praktycznie zawsze najniższych lotów i to w tak tandetny sposób WYSILONA i PRZESADZONA, że aż mi się rzygać chce. Subtelnych skojarzeń, gier słownych, powiązań, one po protu nie ogarniają.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Lndr9: ja potrafię być zabawna (nawet wielu kolegów mi to powiedziało, od paru słyszałam że mogłabym być standuperka), ale uważam że mało facetów docenia poczucie humoru kobiety więc czasem lepiej się nie odzywać. Serio, większość kolesi gdy zauważa że kobieta jest zabawniejsza od nich to po prostu milkną, widać że robi im się głupio itp. Szczególnie tacy którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z mądrymi kobietami - u nich
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Camilli: ja nie mówię o każdym przypadku tylko, że takie zachowanie się zdarza. Osobiście nie przeklinam w ogóle i nie lubię jak ktoś przeklinam bo dla mnie to tylko oznaka braku słownictwa, ale nie raz spotkałam panów którzy krytykowali dziewczyny za przeklianie, a sami używali "#!$%@?" jako przecinka. Zresztą na wykopie nie raz można przeczytać, że np. pijany facet w weeknd to normalka, a pijana dziewczyna to o matko bosko
  • Odpowiedz
Uchowajcie bogowie, podwójnie standardy związane z płcią jak najbardziej istnieją, jednak tu powiem, że dla przeciętnych kobiet są one wygodniejsze, ambitne - blokują. Na odwrót z facetami.

Powodem jest przede wszystkim fakt, iż mężczyzna cały czas musi udowadniać swoją męskość, kobiecość po prostu *jest*. Rzadko kobietę oskarża się o bycie pierdołą życiową, dwie lewe ręce, frajerstwo, czy wyśmiewa jej łzy. Były badania w kontekście dlaczego mężczyźni nie rozmawiają o swoich problemach. Konkluzja była następująca: można wybacz chwilowy dołek (miesiąc), ale im dłużej on trwa tym szansa na odejście kobiety się zwiększa, kilkanaście razy większa niż w przypadku mężczyzny i kobiety z problemem.

Przy czym również rzadko docenia się kobiecy profesjonalizm, mistrzyni określonego fachu często spotyka się z umniejszaniem jej wiedzy i doświadczenia przez mężczyzn i kobiety (z doświadczenia to one jeszcze bardziej pragną wbić "wystającego gwoździa).

Tak
  • Odpowiedz