Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałem poprosić o drobną pomoc.

Planujemy z kolegą nagrywanie podcastu. Na razie nie będziemy z tym podbijać świata, ma to być przede wszystkim sposób na miłe spędzanie czasu razem i ćwiczenie na sposób formułowania swoich myśli, natomiast nie wykluczamy podbicie z tym świata, jeśli to faktycznie będzie wartościowy content.

Formułą podcastu ma być dyskusja o rozmaitych tematach światopoglądowych (postaramy się unikać polityki), przy czym pewnie będziemy poruszać głównie tematy z kręgów, w których się obracamy - czyli ja sprawy techniczne, a kolega kinematografia, ale planujemy wzajemnie poszerzać swoje horyzonty i trzymać rękę na pulsie z komentarzami do spraw na bieżąco.

Czy macie jakieś porady, jak się do tego dobrze zabrać? Bo najlepiej się uczyć na błędach, ale cudzych

#podcast #youtube #kiciochpyta
  • 18
@asdfghjkl: Właśnie ja bym nawet kupił jakiś całkiem niezły mikrofon, ale taki naprawdę dobry to droga impreza jest. Więc nie wiem, czy chcę inwestować tyle kasy w hobbystyczny projekt.

Chociaż w sumie mikrofon zawsze można sprzedać
@TicoTicoTico: blue yeti chyba nie jest kosmicznie drogi i z powodzeniem używkę kupisz. Nie musisz zaraz inwestować niewiadomo ile. Na tyle, żeby dało sie słuchać a jak złapiecie regularność to wtedy zainwestujecie sobie w lepszy sprzęt. Wieksośc startujących podkastów ma problem raczej z tym, że szybko zapal im mija ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@furia_pawiana: Dziękuję za korektę. Po to między innymi ma być ten podkast - zauważyłem, że gramatyka języka polskiego u mnie się pogarsza.

Czyli widzę, że generalnie mam zrobić dwie rzeczy - nagrywać regularnie i zadbać o dźwięk. No i tematyka ciekawa, ale na to mam już gotową receptę. Dzięki Wam wszystkim!