Wpis z mikrobloga

@2403: kupiłeś maka to stać cię na LR + PS :)
jeszcze CaptureOne ponoć fajny, nie wiem nie używałem, mnie nie stać na maka to jadę na linuksie i korzystam z darmowego Darktable.
  • Odpowiedz
@2403: Lightroom... nie ważne czy na maca czy na PC z tego co kojarzę ma 30 dniową wersję próbną więc działaj... do podstawowej obróbki raw-ów to wystarczy. Jak potrzebujesz coś bardziej zaawansowanego to Photoshop. W sumie w rocznym abonamencie to tak drogo nie wychodzi :)
  • Odpowiedz
@2403: zalezy co rozumiesz prze obrobke. Sa inne programy do przetwarzania RAW, inne do przegladania i katalogowania z opcja przetwarzania jasnosci, cyz kontrastu, a jeszcze inne do retuszu.
Generalnie na macos masz te same programy co na windowsa i te ktore sa dobre, sa na obydwa systemy.
Sa oczywiscie programy wylacznie pod macos, ktore maja swoich zwolennikow, np iridient, ale to raczej margines.
Jesli dopiero zaczynsz, to najlepszy zapewne bylby
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@2403: RawTherapee. Bije na głowę pozostałe programy, jest stale rozwijany i tylko nieco odstaje od LR, bo LR ma znacznie wygodniejszy interfejs. No i RawTherapee jest za friko, opensourse jak Blender.
  • Odpowiedz