Wpis z mikrobloga

@archemicuss Podejrzewam, że to stanowisko jest już zaklepane, więc dlatego nie podają zarobków. Chociaż w nauce dalej są ludzie, którzy pracują dla ideii i tego samego wymagają od innych.
@archemicuss: przecież NCNowskie stawki post-doców są sztywne i jawne, i w każdym typie grantów takie same, to znaczy 120 tysięcy brutto brutto na rok, co przy 50% kosztach uzyskania przychodów oznacza jakieś 7000 na rękę + trzynastka.
@aikonek to jest maksymalna wysokość wynagrodzenia. Był kiedyś czas że strasznie zaniżałi to wynagrodzenia bo projekty nie przechodzily. Sam miałem kiedyś grant z NCN i wiem jakie kwiatki potrafią wychodzic przy ocenianiu.
@archemicuss: wydawało mi się, ze w najnowszych konkursach już nie można płacić mniej, tylko trzeba tyle ile w regulaminie. Ale mogę się mylić. Sprawdziłbym we wnioskach które obecnie mam do oceny, ale akurat OSF nie działa. :P
@Ag90: w IT też się zdarzają widełki np. 7k-18k brutto (ostatnio dostałem taką ofertę na LinkedInie) więc to raczej problemu nie załatwi, będzie 1-100k brutto i oczywiście chodzi o dolne, nie górne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Catttana niestety tak jest i jakbym był bogaty to też bym tak robił bo to fajna praca. Jeden profesor się nawet dziwil w Polsce że ludzie chcą dla niego pracować ale wszyscy mają partnera który znacznie lepiej zarabia, bo w Warszawie się inaczej nie da.