Wpis z mikrobloga

@awakening88: Błąd, bo przesyłki są obsługiwane przez ludzi. One magicznie nie przenoszą się z dostawczaka do kontenera. Pomyśl sobie, ile ludzi dotyka Twoją krajową paczkę - Ty, listonosz/kurier, ktoś w sortowni, możliwe że i Pani z okienka.
Czyli że będą musieli te paczki jak by co komisyjnie spalić jak się okaże że któraś kichnie? Co na to limity emisji CO2? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Nie rozumiem to samo napisałem pytanie do Was wykopków w tematach o tej zarazie - to milion minusów że niby wirus tylko na żywicielu itp - więc przecież po co pytasz ministra zdrowia jak wykop wie lepiej i już ocenił że moje obawy były niezasadne, lepszej rekomendacji nie trzeba niż dzieci jakie oceniają wpisy jedną ręką na myszce a drugą na własnym ptaku z wykopa
@dzyglipaf: zazwyczaj właśnie to oznacza, nikt ręcznie pojedynczych przesyłek nie przerzuca, sortowane są na wejściu i na wyjściu, poza tym mówimy o zawartości przesyłki, a nie jej opakowaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@awakening88: Czyli jak zamówisz paczkę z chin, to pierwszego dnia przejdzie przez jedną sortownię(na wejściu)? A potem bezpośrednio z chin frachtowcem przyjedzie do Augustowa (na wyjściu)?

Zamawiam sporo rzeczy w obrębie polski/niemiec/danii, często widzę, że są przynajmniej 3~4 punkty gdzie przesyłki są rozparcelowywane.
@dzyglipaf: no i co to zmienia? Mówimy o transporcie wirusa z Chin, a nie, że ktoś w rosyjskiej sortowni przerzuci paczkę na taśmę. Zaraziłeś się kiedyś grypą albo jakimkolwiek innym wirusem przez paczkę? Poza tym chyba naturalne jest, że opakowanie każdej przesyłki traktuje się jako "brudne", a po otwarciu, wyjęciu zawartości i wyrzuceniu opakowania myje się ręce, a nie wciera cały ten syf w oczy, czy inne błony śluzowe.
@awakening88: To już zależy od wirusa i tego jak się potrafi przenieść, w jakich temperaturach się aktywuje (może np leżeć przez pół roku w chłodnym pomieszczeniu i aktywować się dopiero gdy będzie w temp pow. 20st.). Ja tu nie chce się klócić, tylko stwierdzam, że sam fakt tego, że przesyłki długo lecą do nas nie oznacza 100% bezpieczeństwa.

Co do Twoich pytań -
1. Zmienia to - że pobyt paczki w
@S7-1500: wirus bez żywiciela przetrwa do 4 dni(w warunkach laboratoryjnych). Zresztą nawet jeżeli byłby przenoszony na paczkach z aliexpress. To w takiej sytuacji paczki z aliexpress były by najmniejszym problemem.
Przewóz towarów azja > europa odbywa się codziennie. Towary z ali są jakąś marginalna częścią rynku.
zamiast robić z siebie idiote moze warto najpierw sprawdzić jak długo żyje wirus poza ciałem człowieka...
wirus grypy - może przeżyć wiele lat w postaci zamrożonej (w lodzie), do 48 godzin w temperaturze 4 st. C, do 8 godzin w powietrzu w temperaturze 20 st. C., do do 24 godzin na gładkiej powierzchni, np. na klamce, półce, drzwiach, do 15 minut na ubraniach, szalikach i chusteczkach wielokrotnego użycia, do 10 minut na
@S7-1500: Walą rentgenem paczki promieniowanie zabija wirusa nie macie się co bać
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) kolega pracuje na rentgenie na sortowni to wie ( ͜͡ʖ ͡€)
wirusy poza organizmem zywym "zyja" max 6 dni, tylko osoba o niewiarygodnie niskiej wiedzy podstawowej moze sie zastanawiac czy przesylka z chin moze mu zaszkodzic