Wpis z mikrobloga

@xzxzz: https://www.telegraf.rs/english/3145560-can-coronavirus-spread-via-aliexpress-packages-epidemiologist-explains
https://medicine.news.am/eng/news/24950/can-one-get-coronavirus-through-parcels-from-china.html

Although almost no one from Serbia travels to this Chinese city, there is concern that, because of the popularity of China's AliExpress e-commerce platform in our country, there is the possibility that the virus might arrive - by mail.

Is such a thing even possible?

"No, because China is far away. These items travel for several weeks, the virus cannot survive that long. The length of time it
to uczucie się pojawia jak tekst na swoje źródło w języku angielskim. Nawet jeśli ten mem jest original content to ten tekst już brzmi jakby się przyjął w formie tłumaczenia właśnie. No a jakiś czas temu słyszałem w telewizji tekst "pierwsze rzeczy pierwsze"


@wysrop:
Masz rację i też tak miewam, ale w tym przypadku to chyba ze mną jest problem.
Sprawdziłem jak to przetłumaczyli w naszym dubbingu i okazuje się że
@piczu: 2 tygodnie, chyba że chińczyk napluje to więcej
In the present study, we have demonstrated that SARS CoV can survive at least two weeks after drying at temperature and humidity conditions found in an air-conditioned environment. The virus is stable for 3 weeks at room temperature in a liquid environment but it is easily killed by heat at 56°C for 15 minutes [9]. This indicates that SARS CoV
@QoTheGreat: tak czytałem już ten tekst, tylko wiesz jak oni to badają, pewnie tak samo jak HIV, że może niby do iluś tam dni wirus być "aktywny" ale jego ilość drastycznie maleje co oznacza że prędzej jakaś asteroida przywali w naszą planetę niż się zostanie zakażonym. Gdyby tak było, że byle paczka przeniesie wirusa to już dawno by każdy był nosicielem tego wirusa a prawdopodobnie tak nie jest bo chyba ileś
no tak. Będą wysyłać paczki które są zainfekowane XD Ty myślisz człowieku? Jeśli są zainfekowane to nie dostaniesz i tyle


@shakerrti1: jesteś debilem jeśli myślisz że to w ogóle kontrolują, jak już tyle chinoli z tego miasta rozniosło to na wszystkie kontynenty ¯\_(ツ)_/¯ Kwestia tego czy to może przechodzić przez przedmioty a nie tylko ludzi

@pawel0414: akurat miałem praktyki na tym sprzęcie, już nie chce mi się zmieniać konta xD