Wpis z mikrobloga

#inpost #kurier #paczkomaty #przesylki #pytanie #pytaniedoeksperta
Mirki i Mirabelki! Potrzebuje porady!
Zakupiłem przedmiot na #allegrolokalnie w ubiegłą środę, w czwartek przesyłka została wysłana do paczkomatu InPost w mojej okolicy jednak okazało się, że nie zmieści się w paczkomacie więc zaproponowano mi doręczenie do domu (rozmowa telefoniczna z wczoraj). Dziś będąc w pracy o 13:03 dzwonił kurier - nie mogłem odebrać. Po około godzinie oddzwoniłem, kurier mnie poinformował, że paczkę zostawił pod drzwiami domu... Jakoś nie przejął się tym, że jest ubezpieczona, że może ją ktoś zabrać (widać ją było z drogi) ewentualnie jakiś zwierz może ją pogryźć. Wkurzyłem się i zgłosiłem mailowo ta sprawę do BOK InPost zaraz po rozmowie z kurierem.
Do domu wróciłem o 22:30 - paczka czekała pod drzwiami. Rozpakowałem ja i okazało się, że zakupiony przedmiot jest zniszczony pomimo tego, że na paczce były naklejki "szkło" i "nie rzucać"...
Pytanie czy kurier podrobił mój podpis zostawiając paczkę pod drzwiami? Czy w związku z tym, że to nie ja odebrałem przesyłkę i nie mogłem jej sprawdzić mam szanse na wypłatę ubezpieczenia? Jak mam załatwić sprawę, żeby InPost mnie nie olał?
Sprzedawcę poinformowałem, jutro też będzie się kontaktował z InPost.
Ehh...
rutututu - #inpost #kurier #paczkomaty #przesylki #pytanie #pytaniedoeksperta
Mirki i...

źródło: comment_77ByFlkdPx7muZznXjHVSWUy05LEKNC6.jpg

Pobierz
  • 20
@rutututu: reklamacje inpost to jest #!$%@? jakiś dramat. co byś nie napisał i tak nie uznają. a to, że nie masz pełnomocnicta, a to, że nie masz protokołu szkody z dnia doręczenia, że pogoda nie taka, że w regulaminie cośtam, mają tysiące formułek i są mistrzami spychologii. nie polecam 1/1

w tym wypadku najlepiej było napisać, że nie dostarczył, bo przecież nic nie podpisałeś, no nie?
@rutututu: dziwna sprawa. jeśli wymiary były odpowiednie to wydaję mi się, że zamiast się umawiać z tobą prywatnie powinien oddać paczkę do POP, a ty powinieneś dostać smsa z możliwością przekierowania paczki do innego paczkomatu. jak to w ogóle wygląda w trackingu paczki?
@rutututu: odbieram codziennie zwroty z InPost i NIGDY nic nie podpisywałem, z dużym prawdopodobieństwem te ich zebry (skanery) nie maja takiej funkcji (aż zapytam kuriera).
Zostawianie paczek byle gdzie to jest standard o którym wielokrotnie tutaj pisałem.
Reklamacja ? Jest taki punkt regulaminu który zabrania wysyłania kruchych przedmiotów (telefonów, wyświetlaczy do nich etc).
Masz teraz chyba 7 dni na spisanie protokołu szkody, zadzwoń do kuriera niech przyjedzie spisać.