Wpis z mikrobloga

@Wilczek03: mam do wyboru jednego kandydata z kilku dostępnych. Z tych wszystkich uważam Kosiniaka za najbardziej rozsądnego. Nie jest skrajny w żądną stronę. Jest w stanie zjednoczyć w sobie zarówno elektorat prawicowy jak i lewicowy w walce z Dudą. W życiu osobistym sobie poradził (doktor nauk medycznych). Dobra prezencja, charyzma. Nie jest flegmą jak Błońska. Nie zniszczy Polski jak Duda. Nie jest socjalistą i skrajnym ideologicznie prawakiem jak Bosak. Dość umiarkowany
@Klimbert: Potrafi zjednoczyć

Mówisz o gościu, który mówi coś, a zaraz potem sam sobie przeczy. Jeden z największych populistów, który nie ma żadnych przekonań, po prostu łączy jedne poglądy z drugimi, aby przypodobać się więcej niż jednej grupie wyborców. Kompletnie nie ma pomysłu na rządzenie, własnego zdania i wartości

Zamiast zostać lekarzem, został wieloletnim przydupasem tonącej łajby, jaką jest PO i teraz żebra o poparcie zarówno wśród konserwatystów, jak i liberałów
@Klimbert prywatnie jest też za zaostrzeniem przepisów antyaborcyjnych. Ogólnie to ogarnięty facet, życzę mu żeby na prawicy wykosił PiS, ale jako neuropejczyk nie mógłbym oddać na niego głosu. Chyba, że w drugiej turze z Dudą.
@Klimbert: Nawet nie odniosłeś się do tego, co napisałem. Zapewne popierasz go, bo on nie ma własnych przekonań i wszystko robi pod publikę, po prostu nic go nie obchodzi i gra, tak jak widownia mu zacznie klaskać. Po twoim opisie widzę, że ty też jesteś nieźle niezdecydowany życiowo, bo z jednej strony negujesz socjalizm i chcesz niższych podatków , a z drugiej jesteś za podatkiem progresywnym XD

Skoro jesteś chorągiewką, to
@Klimbert

Dziś przyjęcie jakiegokolwiek projektu światopoglądowego będzie burzyło wspólnotę narodową w Polsce — powiedział. Prowadzący przypomniał, że lider PSL w 2017 r. zadeklarował, że usunąłby zapis o legalnej aborcji „w przypadku gdy dziecko jest kalekie”. Chodzi o jedną z trzech przesłanek legalnej aborcji — trwałe i nieodwracalne uszkodzenie płodu. Także PiS deklaruje zmianę tego przepisu, tyle, że nic w tej kwestii nie robi. — Kompromis aborcyjny zostawiłbym nienaruszony. Choć z mojego osobistego
@Wilczek03: ale ja zadałem Ci jedno proste pytanie - kogo poprzesz z tych kandydatów, którzy są dostępni. Nie interesują mnie Ci wymyśleni, których nie ma jak np. Mentzen.
Co do gospodarki to wyobraź sobie, że nie trzeba być skrajnością - ultra socjalistą lub ultra kapitalistą. W tej osi akurat jestem bardziej prawakiem, ale nie w 100% bo akurat jestem za podatkiem progresywnym, a nie liniowym.
@Klimbert: A czy muszę kogoś poprzeć? Mam obowiązek pójścia na wybory? Co to jest komunizm, gdzie w święto pracy trzeba było iść na obchody?

Poprę Bosaka ze względu na to, że dobrze może wypromować Konfederacje, gdzie występują środowiska konserwatywno-liberalne, które popieram.

I tak to nie ma żadnego znaczenia, wygra Duda z miażdżącą przewagą, bo jest z tych kandydatów najlepszy.
@Klimbert: Nikt mi tak nie nakazuje. Bosak żył całe życie z polityki, pełnił kilka stanowisk, to jest powszechne u nas. Bosak co do gospodarki nie ma nic do gadania.

Prezydent ma pełnić funkcję reprezentatywną, mieć swoje poglądy i umieć jednać ze sobą ludzi wokół nich, a Kosiniak-Kamysz nawet nie ma poglądów. Bosak odpowiada mi jeśli chodzi o poglądy obyczajowe.
@Klimbert: Nikt mi tak nie nakazuje. Bosak żył całe życie z polityki, pełnił kilka stanowisk, to jest powszechne u nas. Bosak co do gospodarki nie ma nic do gadania.

Prezydent ma pełnić funkcję reprezentatywną, mieć swoje poglądy i umieć jednać ze sobą ludzi wokół nich, a Kosiniak-Kamysz nawet nie ma poglądów. Bosak odpowiada mi jeśli chodzi o poglądy obyczajowe.
Kosiniak

charyzma


@Klimbert: CO? XD

Nie jest flegmą jak Błońska


CO? XD

Jeżeli Błońska jest flegmą to jakim śledziem jest ten pacynka bez własnego zdania.
Zawsze ma się wśród kumpli takich właśnie Kosiniaków, ludzie bez kręgosłupa moralnego i próbującego stać po środku, że niby taki obiektywny. Takie ciepłe kluchy, niby nie zaszkodzi ale też nie pomoże. Z Hitlerem zawiązałby spółkę byle tylko przy korycie siedzieć (Kukiz) plus kolejny lizodup kościoła. Śledź
Wiesz jaki ma zakres obowiązków prezydent w Polsce?


@Wilczek03: Wiem. Odpowiedz na pytanie: w jakiej kategorii i wedle jakich kryteriów Duda jest "najlepszy" z kandydatów?

(Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to kategoria "najśmieszniejsze miny do kamery", bo nawet jako wodzirej na wiejskim weselu, do czego wykazuje pewne kwalifikacje, miałby poważną konkurencję w postaci Hołowni, Biedronia i być może Krzysia Bosaka).
@Majk_: W każdym razie najbardziej wyważonym spośród proponowanych. Martwi mnie jednak iż w 1 turze, przejdzie niestety najprawdopodobniej kidawa błońska, przez dumping głosów wyborców platformy, który ma znacznie większe poparcie od wyborców psl + kukiz.
@niemamnasmsy:
https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-sondaz-prezydencki-dla-rmf-fm-i-dgp-andrzej-duda-wygrywa-ze-,nId,4259132
Tutaj masz dużo bardziej rozbudowane badania. Przewaga Kidawy wynika z tego powodu, że tylko 68% zwolenników PO pójdzie na Kosiniaka.
Po drugie spora część głosujących na Kosiniaka w pierwszej turze poszłaby na Dudę w drugiej. Będziemy mieć kampanię i jeśli ktoś byłby skłonny zagłosować na Kosiniaka w pierwszej turze, to dlaczego nie w drugiej?

Już nie mówiąc o tym, że pani wpadka kieruje swoją kampanią w najgorszy sposób. Prawdopodobnie