Wpis z mikrobloga

@Anjay: Ciężko nie wiedzieć na kierunku, gdzie 90% musiała mieć konkretną wiedzę historyczną żeby się dostać. XD On się dostał fartem, bo ukraińska matura jest prostsza, zdawał jedynie literaturę ukraińską, angielski i historię Ukrainy, chociaż nie wiem co sobie myślał idąc na ten kierunek bez naprawdę dobrej znajomości języka polskiego, faktu że kierunek jest związany ściśle z naszym krajem i na Ukrainie by nie miał racji bytu, ale już zrezygnował.
@holly_satan: Tak szczerze sam do konca nie kumam o co chodzi z tym Bandera.
Skoro masz rzeczywista wiedze w temacie to moglabys mi wyjasnic?

Z tego co kiedys czytalem to w czasie masakry na Wolyniu on sam akurat przebywal w wiezieniu. I za samo ludobojstwo odpowiedzialny nie jest.
Czyli obwinia sie go tylko za to, ze wspoltworzyl UPA?
@Nikron: jest współtwórca OUN organizacji terrorystycznej, która przeprowadziła szereg zamachów w 2 RP dokonała między innymi zabójstwa Pierackiego za co pan Stiepan został skazany na karę śmierci, zamieniona później przez tyrańską polską władzę na dożywocie. Nie brał udziału bezpośrednio w rzezi, ale wcześniej nawoływał do oczyszczenia "ukraińskich ziem". Był głównym ideologiem ukraińskich nacjonalistów
to tak jakby Polak na Ukrainie powiedział, że nie rozumie czemu Ukraińcy nie lubią Żołnierzy Wyklętych i Burego


@rybsonk: nic by nie zrobili, bo by nie wiedzieli kto to jest. Nie chodzi tylko o to, że skala znacznie mniejsza, ale ogólnie wiedza historyczna jest niska.
@rickroll: no nie bardzo. Hitler jednak formalnie piastował stanowisko i wydawał rozkazy. Bandera w w więzieniu już chyba żadnego stanowiska nie piastował.

Nie jestem tu żadnym specem od UPA ale wydaje się być to bardziej zbliżone do relacji Marks - Komunizm