Wpis z mikrobloga

@nicnieslyszalam: nie o to chodzi, w klockach sprzed 2007 r była intensywniejsza pigmentacja. Czytałem kiedyś że klocek jest zrobiony w 95% z przeźroczystego plastiku, reszta to pigment. Topią się razem w czasie wtryskiwania.
Lego od dłuższego czasu organiczna pigmentację bo barwiony plastik jest droższy w zakupie.
Co roku kolejny kolor czasem kilka blaknie...
Tak samo robią Chińczycy na Aliexpres, większość podróbek prześwituje bo oszczędzają na pigmentowanym drogim plastiku którego cena jest
T.....o - @nicnieslyszalam: nie o to chodzi, w klockach sprzed 2007 r była intensywni...

źródło: comment_PF0iLyIuT8eE0VLAdt178hIONATR8WmT.gif

Pobierz
@nicnieslyszalam: Jeśli chodzi o mnie nie jest tak że odradzam, ja ubolewam że zniżają poziom.
Sam głównie już kupuje pojedyncze klocki na bricklinku albo brickowl wiec tam sobie wybieram który chce odcień.
Duże rozczarowanie przyszło ostatnio po zakupie 10717 jak wszystkie czerwone okazały się prześwitywać nawet w słabym świetle...
@stresS: to bez znaczenia bo plastik prześwituje w klockach z każdego zakładu.
Produkują Danii, Meksyku, Chinach oraz na Węgrzech. Dodatkowo w Czechach robią dekoracje na klocki i pakują.
Każda fabryka zaopatruje dany kontynent, wiec raczej kupujesz klocki z fabryki w Bilund lub Nyiregyhazie spakowane w Czeskim Kladnie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@stresS: Tylko jak liczyć mojego np. Lexusa Nx300 który kosztował mnie 173 tyś który waży 1842 kg.
To wychodzi że kilogram Lexusa kosztował mnie w świetnej jakości około 94 zł ( w leasingu oczywiście)

Natomiast Lego oszczędza na klockach kupując granulat którego cena różni się o około 300e na tonie w EU.
Sprzedając dalej klocki gdzie przyjmując zestaw 10717 który ostatnio kupiłem gdzie masa samych klocków bez kartonu wynosiła około 1,6
@Tonari_Totoro: ja pierdziele jaka dogłębna analiza xD mi bardziej chodziło o to, że mało jest w dzisiejszych czasach solidnych produktów czy to zabawek, samochodów czy sprzętu gospodarstwa domowego, ile kiedyś wytrzymywały rzeczy bez naprawy, a teraz jest wszystko robione tak, żeby się #!$%@?ło równo co do minuty z końcem okresu gwarancyjnego o ile w ogóle ktoś je jeszcze uznaje