Wpis z mikrobloga

@Fraagles nowy 10 - rzędowy Microshift robiony dla Decathlonu.
Będąc w grudniu w centrali B'Twina inżynier zapewniał nas że jakościowo można porównać do Deore, ale nie wiem ile w tym prawdy.
Najbardzj szpecą ten rower klamkomanetki z wąsami
@Zabi96 no właśnie, trochę szkoda,że nie ukryli już tego pod owijką. Sam ostatnio szukałem Microshifta 3x8 z wewnętrznym prowadzeniem i niestety. Chciałem doposażyć mojego Tribana 3A, e póki wszystko działa to wolę to dołożyć do nowej szosy, która planuje na jesien. Dopiero chyba manetka Centos ma tą opcję. Ale z drugiej strony, może zwykli połykacze kilometrów nie zwracają na to uwagi.
@bugg: Brak haka przerzutki, ogólnie nie stanowi to problemu, dopóki rower się nie przewróci w taki sposób, żeby wykrzywiło ramę, co jednak może się zdarzyć już nawet przy pierwszej wywrotce. W Gravelu takie rozwiązanie jest totalnie chybione, bo przecież są to rowery w trudniejszy teren, gdzie ryzyko wywrócenia się czy nawet zahaczenia o coś jest dużo większe. Skoro jeszcze wciskają tam jakiegoś Microshifta, to w tej cenie powinna być rama z
@Fraagles co do 3x8 to polecam Shimano Claris, nie są jakieś bardzo drogie (sam mam na sprzedaż prawą w dobrej cenie ( ͡° ͜ʖ ͡°))
A co do chińskich klamkomanetek to ostatnio zamówiłem takie Chińskie cudo, podobno bez problemu działa z 11 rzędowymi Shimano, z kuponami zapalciłem 250 zł, napiszę parę słów jak do mnie przyjdzie i je zamontuje