Wpis z mikrobloga

@Tonari_Totoro: Może po prostru większość dorabia się dopiero grubo po 40-tce (są oczywiście wyjątki). I teraz mają nie kupić wymarzonego auta bo ktoś ich tak będzie postrzegał?
Jeździłeś caymanem? Nie dla każdego nismo daje fun?
Jeździłeś teslą? Równie dobrze można się jarać przyspieszeniem samolotu pasażerskiego na pasie startowym, tyle jest tam emocji.

W fun carze prędkość jest akurat najmniej ważna. Nie bez powodu wiele osób uznaje np. mx-5 za idealne auto
@PanKracy582: @Arrival:
Czytałem kiedyś, i proszę masz:
https://www.bloomberg.com/news/articles/2001-01-11/a-chat-with-porsches-wendelin-wiedeking
Statystyczny właściciel Porsche ma 52 lata.
Osobno czytałem artykuł o gold diggerkach i właścicielach porsche ale nie mogę odkopać co to było i gdzie.
Była tam informacja że wg. badań jakiejś grupy socjologów około 47% "ownerów" marzy żeby nadziewać się na jędrne dwudziestki za sprawą zjawiska ekspresji bogactwa, było to tam jakoś fachowo nazwane.
Wieczorem jak będę przy drugim kompie wrzucę źródło
@Tonari_Totoro: Porsche do wyrywania Karyn, ja cię proszę XDDDDD To jedna z najlepszych Marek samochodowych w historii, 911 to najpiękniejsze auto wszechczasów; te auta kupuje się po to by czerpać przyjemność z pokonywanych kilometrów. #!$%@? teslą na prostych co stanowi frajdę dla Amerykanów i pięciolatków jest właśnie na poziomie wyrywania pustych lasek na auto, co jest żałosne XDD

Nie ma nic lepszego niż lekkie małe auto, z wolnossącym silnikiem i manualna
@chianski: @PanKracy582: Mirki ja pisze ci przeczytałem na podstawie badań.
Porsche kupują średnio 52 latkowie bez aparycji z nadzieją że poruchają.
Ciesze się że masz golfa ale przypuszczalnie nie wyglądasz jak spasiony knur wiec nie potrzebujesz 911 (jeszcze) żeby się nadziać na coś... :D
Jeśli chodzi o Tesle, ona pięknie też skręca. Nie jechałeś a wyrażasz opinie że służy do jazdy na wprost.. smutne ((oo))
@Tonari_Totoro: Co z tego, że Tesla lepiej przyspiesza od Caymana? Nikogo, kto kupuje egzotyczny samochód z wolnossącym silnikiem umieszczonym centralnie, za plecami kierowcy, z napędem na tylną oś, dyferencjałem o ograniczonym poślizgu i ze skrzynią manualną to nie obchodzi xD To samochód dla koneserów motoryzacji, którzy szukają najbardziej mechanicznych doznań, najszybszej reakcji na gaz, najbardziej liniowego rozwoju mocy, balansu między wartościami mocy i momentu obrotowego, dźwięku nieskalanego turbo i sztucznym "popcornem",
@kerim_mirek: Koneserzy wg. badań kupują Mazdę MX albo GTR lub BRZ lub musce z USA. Spasione Knury 911 + caymany. Zabawne jest to że tylko Cayenne jest z tego co pamiętam poza schematem. Kupują je głównie rodzice od klasy średniej wyższej chcąc zapewnić bezpieczeństwo dziecku oraz komfort + trochę szpanu(tylko trochę) i Knury po 52r życia najrzadziej wybierają cayenne kojarzony z autem rodzinnym !
Ja tylko jak pisałem wyżej przytaczam to
@Tonari_Totoro: Sprostuję Cię: niezbyt majętni koneserzy kupują MX-5, GT86 lub BRZ. Co do Nissana GTR - z moich obserwacji nie wynika jakiś konkretny wniosek. Ten samochód ma dużo szpanerów, mistrzów launch control na każdych światłach i puszczania głośnego rapu z otwartymi szybami, ale Nissanem jeździ też sporo pasjonatów, którzy przede wszystkim chcieli bardzo szybkiego samochodu z neutralną charakterystyką prowadzenia i dość dobrą trakcję przy przyspieszaniu.
Co do 911 - różnie to