Wpis z mikrobloga

Zmieniłem robotę w #programowanie z korpo na mały startup i już żałuję tego co się tutaj dzieje. Kasa niby lepsza, bo teraz #programista15k razy dwa, ale zasady jakie tutaj panują to jest jakiś cyrk. Na to, że będzie Scrum byłem gotowy i stwierdziłem, że przeżyje takie fanaberie na rzecz lepszej kasy, ale okazało się, że praktykuje się tutaj także inne voodoo jakim jest code review. To jest jakaś porażka - gówniarz co kilka lat ledwo robi w branży wytyka mi, że gdzieś tam mi się kod powtórzył czy zapomniałem o zrobieniu jednego taba więcej - tak jakby to miało znaczenie. Ja odpadam, #it nie jest dla ludzi po trzydziestce.
teddybear69 - Zmieniłem robotę w #programowanie z korpo na mały startup i już żałuję ...

źródło: comment_8dBSZN5MR8zErUqYtPWLTMXTuTdk938t.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
tak jakby to miało znaczenie

@teddybear69: Jak byłem szczylem to myślałem, że 'hakerskie' kodowanie jest supciowe - cały algorytm w jednej linijce. Teraz jak widzę kodowanie metodą kopiuj-wklej, bądź niechlujne wcięcia, to mnie szlag trafia. Taka różnica pomiędzy samodzielną pracą a pracą w zespole.
  • Odpowiedz
@teddybear69: Jakakolwiek konwencja by to nie była - jeśli została przyjęta przez zespół to wszyscy mają się jej trzymać. Jeżeli sądzisz, że Twoja jest lepsza - przekonaj innych do niej. Na niczyje gwiazdorzenie nie ma tu jednak miejsca, bo inaczej całe repo będzie zawalone commitami zmieniającymi tabulacje na spacje i vice versa.
  • Odpowiedz
@teddybear69: a w poprzedniej robocie nie było code review?
Jeśli gość wytyka Ci taby to: 1) nie macie lintera albo automatu który takie rzeczy sam wytknie 2) code review skupia się na niewłaściwych rzeczach, bo formatowanie powinno się dziać z automatu
  • Odpowiedz
@teddybear69: Czy to jakiś słaby bait? Programista15k, więc rozumiem senior, a nie jest świadomy sensowności używania określonych standardów czy też nie zna/nie stosuje zasady DRY? Naprawdę tak denerwuje Cię fakt, że osoba zaraz po studiach dostrzega błędy, które Ty popełniasz?
  • Odpowiedz