Wpis z mikrobloga

  • 32
Jak wszyscy to i ja()
Mam 26 lat, praca i mieszkanie w wwie. Mieszkamy razem z dziewczyną, ale przez to, że zarabiam więcej to na mojej głowie są opłaty związane z mieszkaniem i autem. Dziewczyna płaci głównie za środki czystości + co jakiś czas kolacje na mieście.
Nie wiem jak można godnie żyć w Warszawie mając wspólny budżet ok 5-6k miesięcznie, to musi być wegetacja...
#pieniadze #praca #wydatki
spinny - Jak wszyscy to i ja(。◕‿‿◕。)
Mam 26 lat, praca i mieszkanie w wwie. Mieszkamy...

źródło: comment_jyDn07Bry3QXDBji5V6urReRnWm5rDbI.jpg

Pobierz
  • 96
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Blaw A to nie jest napisane przypadkiem "mieszkanie"? Nie napisałem o "opłatach związanych z mieszkaniem" w opisie? Mam robić oddzielne sekcje od wody, prądu, gazu, ceny za przepalone żarówki?()
  • Odpowiedz
via Android
  • 11
Najlepsze jest to, że według wykopu jak ktoś zarabia więcej w związku i dzięki temu może płacić za więcej rzeczy to już jest betabankomatem. Czyli co, ja mam żyć na poziomie, a moja dziewczyna ma mieszkać w oddzielnym pokoju, który będzie w stanie surowym z zerowymi warunkami do życia, bo jednak ja wydaje 9-10k, a ona 2k mimo tego, że procentowo wydajemy tyle samo, a mi zostaje i tak więcej od niej
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
Ale co ja się będę kłócił skoro większość wykopowiczów jest jeszcze przed maturą¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Ktoś nie lubi oszczędzać każdego grosza i chce żyć tak jak chce? "BAIT!!!!!111". Zawsze mam bekę z takich komentarzy
  • Odpowiedz
@spinny: Ale hejt, przejrzałem na szybko i wydaję jeszcze więcej niż Ty - 2200 mieszkanie (rata kredytu), podobnie czynsz, paliwo przez ostatnie 12 miesięcy 9000 brutto, telefon 220 miesięcznie, subskrypcje jakieś ~200zł miesięcznie, z pudełek zrezygnowałem, bo ciągle mi przynosili jakiegoś buraka albo selera. Za to leasing 2500 i na zakupy, książki, gry itd wydaję pewnie z 1.5k miesięcznie minimum.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@maikeleleq ale to wszystko trzeba kupować za gotówkę? A to co to za różnica między kupnem np mieszkania na kredyt, a samochodu? Jakieś przeświadczenie? Bo naprawdę chciałbym to zrozumieć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kirk85: nie mierz innych swoją miarą. To, że Ty tyle nie zarabiasz nie oznacza, że inni tyle nie zarabiają. Kilkanaście procent to nie jest wcale tak mało
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kirk85: Tak naprawdę to zarabiać 5k będąc w czymś naprawdę dobrym i mając doświadczenie jest bardzo łatwo, ale dużo ludzi woli zrobić określoną robotę i skończyć pracę, a najlepiej to s ogóle się nie wychylać
  • Odpowiedz