Wpis z mikrobloga

  • 32
Jak wszyscy to i ja()
Mam 26 lat, praca i mieszkanie w wwie. Mieszkamy razem z dziewczyną, ale przez to, że zarabiam więcej to na mojej głowie są opłaty związane z mieszkaniem i autem. Dziewczyna płaci głównie za środki czystości + co jakiś czas kolacje na mieście.
Nie wiem jak można godnie żyć w Warszawie mając wspólny budżet ok 5-6k miesięcznie, to musi być wegetacja...
#pieniadze #praca #wydatki
spinny - Jak wszyscy to i ja(。◕‿‿◕。)
Mam 26 lat, praca i mieszkanie w wwie. Mieszkamy...

źródło: comment_jyDn07Bry3QXDBji5V6urReRnWm5rDbI.jpg

Pobierz
  • 96
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@spinny: wystarczy mniejsze mieszkanie, używane auto sprzed ponad dekady i z oszczędniejszym silnikiem oraz niesprowadzanie śmieci z chin - i masz te 6k. Nie wiem czym jest dieta pudełkowa, ale 500zł za jedzenie na mieście miesięcznie to chyba codzienny duży obiad, na tym też można oszczędzić.
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@gnoll21 No tak, bo lepiej 3-4 lata być bez samochodu i odkładać żeby ludzie nie gadali, że na kredyt niżeli mieć samochód od razu i płacić jakąś określoną ratę co miesiąc i mieć ten samochód od razu. Ja to rozumiem, że w pl to tylko na kredyt można wziąć mieszkanie, bo przecież społeczeństwo to milionerzy i każdy sobie może kupić samochód oszczędzając tylko na kawie przez pół roku
  • Odpowiedz
@spinny oczywiście, że można. Nie porównuj jednak zakupu jakiegoś gruza na którego Cię po prostu nie stać do zakupu nieruchomości. Poza tym w nienawiści do banków zostałem wychowany, więc myśl ze ktoś z własnej woli zakłada sobie smycz i spłaca im odsetki bo nie mógł 3 lata poodkladac ma samochód jest dla mnie abstrakcją xD chyba, ze to leasing to cofam wszystko. Nie znam Cię stary, ale po tych paru wiadomościach
  • Odpowiedz
@spinny: Płacisz prawie za wszystko i jeszcze Ci nie ugotuje tylko musisz diete pudełkową -> to jest ruchanie. Nie wpadł wam do głowy pomysł że na przykład rachunki można podzielić proporcjonalnie do zarobków? ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
@spinny: Serio potrzebujesz tego samochodu? Pracujesz poza miastem czy co? Młody jesteś- jeśli już trzeba było kupić jakiś starszy samochód i sobie odkładać kilka lat.
Dieta pudełkowa (to jeszcze rozumiem) a mimo to 500 zł w restauracjach i zakupy za 800?
Co to za mieszkanie? Twoje czy wynajem? Tak czy siak panna powinna się dorzucać bo teraz to mieszka sobie za darmo- wiesz ile pokój w wawie kosztuje?

ale to
  • Odpowiedz
@kirk85: No to pozdrawiam z tego mitycznego procenta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@gnoll21: ten numerek to wiek? ;) to jeszcze zobaczysz po co sie bierze leasing ;-)

@Micho13: op wrzucal koszty w wwa, a te podane to jakas prowincja
  • Odpowiedz
@Euphor przeciez napisałem że w przypadku leasingu wszystko ok, ale raczej rata w takim razie nie powinna się znaleźć w kosztach życia. Komentarz na temat wieku pominę.
  • Odpowiedz