Wpis z mikrobloga

Jest do kupienia jakaś osłonka/kołnierz na światlowód patchcord sc/apc? Cieniutka żyła w żywych kolorach i kot się nim interesuje i chce gryźć. Boje się, że może uszkodzić. Mam tylko odcinek ok. 0,5m przy samej podłodze. Mogę tą żyłę zwinąć nawet w spirale bo za długie to jest, więc osłonka dość giętka mi potrzebna.
I najlepiej żeby to założyć bez wypinania tego, tzn. nawet nie wiem czy się da, ale jak internet zakładali to mówili że nie można tego ruszać.
#sieci #siecikomputerowe #internet #swiatlowody #swiatlowod #pytanie #pytaniedoeksperta
Vadzior - Jest do kupienia jakaś osłonka/kołnierz na światlowód patchcord sc/apc? Cie...

źródło: comment_ZAKKW3XAQGEW3rTwu6j6CsOhk9Yd8l4h.jpg

Pobierz
  • 14
@Vadzior: czarna koszulka termokurczliwa, ale bez wypięcia wtyczki nie da rady. A panowie Cie ściemniali. Jak zmianiałem router na ataki z wbudowanym ONT to przepinałem sam. Zasada jest jedna nie zaglądać w światłowód bo można to zrobić dwa razy raz lewym i raz prawym okiem. po wypięciu trzymaj najlepiej ku dołowi i żeby kot się nie pałętał. Załóż szybko koszulki i wpinaj gdzie było. Nie dotykaj bo jak paluchami pobrudzisz to
@Wight: Boje się, że jakieś plomby pozakładali na to. Bardziej myślałem o czymś na kształt termokurczki i przeciąć to wzdłuż, założyć na światłowód i bez opalania w paru miejscach przelecieć izolacją i tyle. Tylko potrzebne coś dość giętkiego żeby zakręcało się jak światłowód.
@Doxen: Przed nadepnięciem też, no i żeby kot nie przegryzł. Pokaż taką spiralę?
@Oastry: Googluje paszel to wszystko o wielkich rozmiarach. I plastik, a mój światłowód
@Vadzior: wtyczkę z ONT możesz spokojnie wyjąć, plomby zapewne są założone na puszkę zawierającą spaw, nie na samo złącze. No i nie wpadaj potem w panikę, bo po rozłączeniu chwilę trwa, zanim połączenie zostanie na powrót nawiązane. Tylko pamiętaj, żeby rozłączając ciągnąć za oprawę wtyczki, nie za patchcord. DO zabezpieczenia najlepiej użyj peszla.
Jeśli bardzo nie chcesz tego rozpinać, to możesz użyć popularnej spręzynowej osłonki, ale nie wiem, na ile ona
Jarek_P - @Vadzior: wtyczkę z ONT możesz spokojnie wyjąć, plomby zapewne są założone ...

źródło: comment_XrUuvKdDnS0hlZ6W8fENt5aM8TqbP540.jpg

Pobierz