Wpis z mikrobloga

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@darkembrace777: rozumiem, ale tolerancja to nie to samo co akceptacja. Może tolerować to, że cierpi na taką chorobę ale jednocześnie nie akceptować jej dalszego rozwoju i jemu zapobiegać. Bardziej o ten tok myślenia mi chodziło
  • Odpowiedz
@KrowkaRobiMuu: Ciekawa sprawa, faktycznie nie mówią o tym na zajęciach, ale w podręcznikach do dermatologii trochę o tym jest. Wiem, bo sam kończę lekarski :) Dieta owszem jest bardzo pomocna, ale nie zawsze i nie u każdego zadziała. Nie można też powiedzieć, że łuszczyca to objaw, bo to nazwa choroby, na którą składa się wiele objawów, w tym zmiany skórne. Ale łuszczyca jest chorobą genetyczną, związaną ze zbyt szybko i nieadekwatnie
  • Odpowiedz
@KrowkaRobiMuu: Nie ma jednej metody dla każdego chorującego na tą chorobę, każdy indywidualnie musi podejść do swojej łuszczycy. U niektórych objawy nasilają się po zjedzeniu psiankowatych u innych nie.
Ja wiem jedno można to zaleczyć ale to trwa i wymaga premedytacji. Ja choruję od 15 roku życia (aktualnie 33) i 3 lata temu zaleczyłem ją całkowicie. Ostatnio mam nawrót z powodu braku dyscypliny bo zacząłem sobie pozwalać na alko i cygara.
Fat_Mo - @KrowkaRobiMuu: Nie ma jednej metody dla każdego chorującego na tą chorobę, ...
  • Odpowiedz
Ostatnio mam nawrót z powodu braku dyscypliny bo zacząłem sobie pozwalać na alko i cygara.


@Fat_Mo: zdrowi ludzie nie palą cygara, a ty nie możesz wytrzymać? Trochę śmiechłem, ale życzę powodzenia w wytrwałości!
  • Odpowiedz
@sing: kiedyś byłem głupi i byłem nałogowym palaczem papierosów, po dwóch latach jak rzuciłem wymyśliłem sobie, że będę palił cygara bo się człowiek nie zaciąga. Aktualnie już nie palę niczego. Jeżeli nie paliłeś to nie zrozumiesz najgłupszego nałogu jaki istnieje na tym świecie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@CulturalEnrichmentIsNotNice: Siemanko sam mam Łzs jak sporo mirabelek/mirkow z ktorymi gadalem na pw
Moje rady - reumatolog i wbijaj na leczenie biologiczne jak zwykle nie pomaga. Biore od roku Humire i poza ttm ze nie pije alkoholu nie wiem ze bylem chory :)
Inne rady od mirkow i mirabelek:
- dziegc olejek smierdzi ale dziala
- dieta bezglutenowa
- dieta bezmiesna
- nie #!$%@? sie
- ogol sie na lyso
-
  • Odpowiedz
@CulturalEnrichmentIsNotNice: mój mąż miał łuszczycę, strasznie go swędziało, drapał się nawet przez sen. Maści i szampony od dermatologów albo działały na krótko albo wcale. Kilka lat temu znalazłam taką maść https://blog.luszczyce.pl/yiganerjing-stosowanie-i-moja-opinia/ na aliexpresie można ją było dostać za dolara. Już po kilku użyciach przestało go swędzieć, w końcu zniknęło całkiem. Teraz smaruje tym tylko jak go zaczyna swędzieć może raz na kilka miesięcy albo rzadziej. Ogólnie od kilku lat ma spokój.
  • Odpowiedz