Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@CulturalEnrichmentIsNotNice: Dobra dieta, unikanie cukrów, nawilżenie skóry. Stosujesz szampon Mediderm? Po szamponie używaj odżywki, dodatkowo możesz czasem robić olejowanie włosów + skóry głowy.

Dużą rolę grają nerwy - jak wejdziesz w styl życia xD to będziesz miał mniej zmian skórnych.
Masz też odmianę stawową? Jakie masz paznokcie? Jesteś pod opieką dermatologa/reumatologa?
Na mirko jest wiele osób zmagających się z tym problemem, który pojawia się u ludzi pod różnymi postaciami.
@januszdoe: To co napisałem nie jest radą tylko stwierdzeniem możliwości rozwoju sytuacji. Ja nikomu rad nie daję. A co jeśli OP jest geniuszem który ma potencjał na bycie inżynierem genetycznym? Gdyby zastosował twoją radę, "naucz się z tym żyć" jest już radą, zablokował by sobie motywator w postaci własnej choroby i chęci jej przezwyciężenia. Być może nienawiść do choroby sprawiłaby że taki geniusz jeśli nawet sam się nie wyleczy to w
@CulturalEnrichmentIsNotNice: Na tą chorobę są leki, najlepsze efekty przynosi leczenie biologiczne poszukaj w swoim mieście są darmowe programy. Np. Lek Enbrel ma już generyki (będzie taniało leczenie), znajdź dobrego dermatologa, lub popytaj w swoim mieście o tego typu kuracje - schodzi od 1 zastrzyku z każdego miejsca na ciele. Leków biologicznych jest kilka (niestety są drogie), ale efekty są super. Nie zostawiaj tego bez leczenia bo choroba strasznie siada na głowę
@CulturalEnrichmentIsNotNice: moja mama miała łuszczycę, na stopach i rękach. Przez 2 lata była na nią jakoś leczons. W między czasie miała robione zęby i wykryto torbiel. Miesiąc po usunięciu torbiel łuszczyca wycofała się. Minęły dwa lata, a łuszczycy nie ma. Czy są różne rodzaje, czy to przypadek, nie wiem. Ale może komuś się przyda opis przypadku.
@CulturalEnrichmentIsNotNice: @fuechsinn: @januszdoe: @Sauron_Wladca_Ciemnosci: @pacuja: @hyrla: @pacuja: Z prawie własnego doświadczenia powiem wam tak: te wszystkie cuda o jakich piszecie to tak na chwile pomagają, sterydy tylko w chwili stosowania a po odstawieniu zmiany się nasilają i powiększają. Przetestowane zostały wszystkie możliwe maści, kremy i cuda przeróżne, efekt co najwyżej chwilowy. Wizyty u lekarzy tak jak to z lekarzami zawsze bywa bezcelowe, tylko wypisywanie recept.
Enbrel


@kon-radoo: A czytałeś ulotkę choćby do tego enbrel'a ? https://www.pfizerpro.com.pl/sites/default/files/enbrel_lld_approved_25.01.2018.pdf
np:
Po wprowadzeniu produktu do obrotu odnotowano przypadki występowania różnych nowotworów
złośliwych (w tym rak piersi, płuc, chłoniak)

Leczenie produktem Enbrel może spowodować powstanie przeciwciał autoimmunologicznych
Istnieje zwiększone
ryzyko podstawowe wystąpienia chłoniaka i białaczki u pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem
stawów z długotrwałą, wysoce aktywną, chorobą zapalną, co komplikuje oszacowanie ryzyka.


W badaniach klinicznych wychodziło szereg powikłań, łącznie ze zgonami pacjentów,