Wpis z mikrobloga

Mireczki, ogarnąłem już w miarę tego całego Deep Fake'a i jestem gotowy zrobić pierwszy projekt, który ma ręce i nogi. Postanowiłem podmienić twarz Wiedźminowi na Stevena Seagala. Póki co wychodzi całkiem nieźle. Jeśli chcesz, żebym Cię zawołał do efektu finałowego, zaplusuj komentarz poniżej.

#witcher #wiedzmin #film #seriale #deepfake #netflix
Rimfire - Mireczki, ogarnąłem już w miarę tego całego Deep Fake'a i jestem gotowy zro...

źródło: comment_8ZhGmhmPqkPeXidf52gXFqdxipHdnkMJ.jpg

Pobierz
  • 61
Seagal by nieźle pasował do pierwszej walki, ale to pewnie za trudne do zrobienia.


@Makros: Jak się ktoś gwałtownie rusza to jest problem z dopasowaniem twarzy, która pozostanie płynna. Wtedy wkleja kilka różnych, i wygląda to dość nieciekawie. Jedna ze scen, które właśnie ogarniam to wrestling z Kozłem i tam fragment jak Kozioł wyrywa Geraltowi garść włosów nawet w miarę wyszła pomimo tego, że dłoń Kozła przechodzi mu przez twarz podczas
Sprobuj zrobic Pazdziocha


@Wesol96: Bym potrzebował do tego jakieś co najmniej 30 sekund filmika w bardzo wysokiej rozdzielczości gdzie pan Kotys mówi z dość żywą ekspresją i przechyla głowę na bok. Z Seagalem było o tyle wygodnie, że on praktycznie w każdym filmie gdzie jest dialog z nim macha głową na boki kiedy mówi, więc głównym problemem w dopasowaniu było znalezienie takiego fragmentu gdzie było odpowiednie oświetlenie twarzy pana Stevena.

Także
na czym trenujesz, jaki rozmiar datasetu, który algorytm, rozmiar batcha, rozmiar twarzy po wycięciu?


@PieceOfShit: Głównie zostawiałem default ustawienia. Najlepiej wyszły ustawienia default pod 128x128. Rozmiar datasetu różnie. Dość spektakularne wyniki były przy source secie poniżej 500 plików, a efekt końcowy zamknął się przy trochę ponad 100 000 iteracji. Przy niecałych 700 plikach twarzy zakończyłem przy 150 000 iteracji i musiałem dodać trochę blura na krawędzie, tak mocno ostry był wynik.