Wpis z mikrobloga

zaciekawił mnie temat #survival bo marzy mi się tak pospać w lesie jak w harcerstwie (hehe harcerstwo tak tak) i tak oglądam sobie trochę te klipy i czuję się jakbym cały youtube już obejrzał

w każdym filmiku cały #!$%@? survival się ogranicza do zrobienia takiego namiotu/schrona/lepianki, zrobienie ogniska i #!$%@? mięsa kupionego w sklepie z ogniska a potem ciągle taka sama gadka że pizga i że fajny śpiwór

są jakieś ciekawe kanały na yt? przecież ludzie po 30 lat żyli sami na #!$%@? na alasce a tu taka lipa

#bushcraft #harcerstw
Pobierz KwadratowyPomidor2 - zaciekawił mnie temat #survival bo marzy mi się tak pospać w les...
źródło: comment_PhID8jlHINUgMYb3IfhmUIFJaWehy3T0.jpg
  • 20
a co więcej legalnie można

raz, że nie ma gdzie, dw

a mają własny las?


@Jednorybek: stawiają te szałasy to mogliby też pewnie wykopać latryne i to pokazać żeby nie srać za drzewem jak lis. nie wiem, cokolwiek

oglądam dziś od ok 19 te filmiki i każde "obozowisko" jest praktycznie #!$%@? po pierwszej nocy, śnieg leci im na ryj, ogień trzaska do śpiwora no niezły survival

będę trochę januszem ale z
ale na #!$%@? kopać latrynę i budować obóz na jedną noc?


@ZaQ_1: na jedną noc nie warto, ale ci surwiwaliści spędzają parę nocy i srają wszędzie jak zwierzęta

powiesz też że nie warto, zaraz powiesz że nie warto kamieni kłaść wokół ogniska, nie warto wbić pali w ziemie żeby się nie #!$%@?ło po jednej nocy itd itd.

może się nie znam ale jak np drużyna w wojsku rozbija mały obóz na
Nie masz czasem ochoty postawić klocka pod drzewem? Tak zwyczajnie bez żadnej latryny


@Samulem: xD pewnie. i mam też ochote wejść na drzewo i zerwać banana

ale nie o to chodzi. nawet w lesie możemy mieć jakąś kulturę i nie srać pod drzewem.

np ja zawsze podziwiałem racje żywnościowe dla wojska - coś ciepłego, deser, kawka a podczas wojny w wietnamie nawet malboro dodawali do racji.

żołnierze oczywiście mogliby też srać
@KwadratowyPomidor2: yutuby są do klikania, żeby potem wrzucać adwordsy i bujać się po kampingach na darmowym sprzęcie od producentów.
Kto robi sobie surwiwal czy inny kamping dla przygody, ten nie bierze ze sobą 10kg baterii do czterech kamer i oświetlenia do nich + 10TB kart pamięci, nie chodzi tam i nazad, żeby zrobić ujęcie jak idzie w dal (żeby zaraz potem biegusiem wrócić po kamerkę) i żeby to potem dwie pełne
@KwadratowyPomidor2 aaa #!$%@?.. To że nie pokazują kopania dołka nie znaczy że tego nie robią, dwa - ogarnięcia ludzie wyznają zasadę, że miejsce w lesie pozostawia się takie, jakim było wcześniej więc nikt normalny nie buduje palisady jakby się miał bronić przed Indianami. Trzy - są różni ludzie na różnych poziomach, wiedz że nie każdy kto wrzuca film na yt jest godny naśladowania i ma wiedzę. Nagraj swój film chętnie obejrze twoje
@KwadratowyPomidor2: To wina mylnie rozumianych pojęć. Jeśli chcesz fajne przykłady bytowania dłużej w jednym miejscu, pozyskiwania jedzenia i tradycyjnego podejścia to Szymon i Rafał dostarczą Ci sporo wrażeń filmami z wyprawy do Idaho: https://youtu.be/OHZIKlv9ikI

I nie miej pretensji do osób, które działają w inny sposób. Zajmuję się outdoorem leśnym od lat, etap budowania szałasów mam za sobą. Teraz działamy w myśl zasady "leave no trace" i dbamy o to, żeby po
@KwadratowyPomidor2: Ale survival i wojsko to dwa skrajnie różne światy.
Za wojskiem stoi gigantyczna maszyna logistyczna. Do tego fajne MRE, fajeczki, latryny itd. to niezbędne elementy do utrzymania morale zbieraniny losowych osób, z których co najmniej połowa wcale nie chce tam być.
Ludzie łażący sami do lasu mają zupełnie inne podejście. Po części z wygody, po części z konieczności. Do niedawna samo biwakowanie w lesie było zakazane. Siłą rzeczy każdy, kto
odkope to bo musze xD dużo metytoryki w tych wypowiedziach, ale pan kwadratowypomidor2 made my day xD "srają za drzewem jak lis", "ogień trzaska na ryj", "rano szybko do auta bo obóz nie wytrzymał próby jednej nocy ale skoro nie mam zapalenia płuc to wrzuce na jutube xD" xDDD