Wpis z mikrobloga

Analizując swoje życie i obserwując otoczenie zastanawiam się kiedy to wszystko #!$%@?? Wszechobecny seksizm, gonitwa za pieniądzem i coraz mocniejsze zaostrzanie się różnić między klasami społecznymi powoduje nienawiść.

No bo popatrzmy na taki #instagram. Wszędzie kobiety 9/10, wyglądające tak samo, że już teraz trudno je w ogóle rozróżnić. Podróże, hajs, seks, życie na najwyższym poziomie. Nakokszone koksy w bokserkach CK i złotych sikorach , nabotoksowane barbie z torebkami LV, eleganccy panowie wsiadający do maybachow czy chociażby oskarki lansujące się w M4 kupione za pieniądze ich starych. To już nawet nie #przegryw ale przeciętny Mati, nigdy nie zazna 10% takiego luksusu bo ze swojej pensji starcza ledwie na kredyt , paliwo , jedzenie i rachunki - w przeciwieństwie do #plodnajulka, która od 16 roku życia pozuje w rajstopach do zdjęć na insta, zgarniając niesamowite ilości hajsu od sponsorów za wypinanie dupy do iphona11 Oskarka.

Zastanawia mnie to czy po prostu w czasach rewolucji październikowej taki zwykły Sasha z klasy robotniczej nie czuł tego samego do elit co dziś Mati Korposzczurski czuje do Oskara Developerskiego.

Zapraszam do dyskusji

#gownowpis #przemyslenia #polska #chlewobsranygownem #przegryw #tldr #instagram #
  • 33
  • Odpowiedz
@PierroCoco: Podejrzewam, że zawsze było coś takiego, tylko teraz jest to najbardziej widoczne przez Instagramy i w ogóle Social Media właśnie. Wystarczy się cofnąć o 20 lat. Zawsze były takowe gwiazdy (płodne Julki), ale działały lokalnie, pewnie można było poczytać o nich w gazetach typu Bravo czy coś.
  • Odpowiedz
@PierroCoco: Nie do końca, ten podział nie jest czysto finansowy. Dochodzi tu jeszcze czynnik naturalizmu. Te wszystkie płodne julki i oskarki eksponują swoje ciała i robią z nich wartość nadrzędną (słusznie zresztą). Najbardziej pokrzywdzeni czują się ci, którzy takich ciał jak oni nie mają, to w tych wzbiera największa nienawiść. Jeśli taki mati ma boskie ciało to nic nie stoi na przeszkodzi aby też założył sobie instagram i się brandzlował nad
  • Odpowiedz
@PierroCoco: Istnieją pewne predyspozycje genetyczne których żadna siłowania nie poprawi. Wiadomo, że można być najlepszą formą siebie, ale gdy ta najlepsza forma wypada mizernie przy innych najlepszych formach to pozostaje tylko nienawiść. Już nie wspominając o ładnej twarzy, wzroście, tego na siłowni nie zrobisz.
  • Odpowiedz
@PierroCoco: "elity" zawsze były, ale nigdy nie było takich rozpiętości majątkowych. Dodatkowo internet ułatwia dostęp do wiedzy o ich stylu życia. Jest to głupie ze strony tych "elit", bo rośnie niechęć wobec ostentacyjnej konsumpcji, gdy np. leczenie jest coraz droższe i coraz mniej osób w skali globalnej stać na pełny zakres opieki medycznej (zgodnie z najnowszą wiedzą). Czy to #!$%@?? Samo z siebie pewnie nie - na rewolucję nie zapowiada się;
  • Odpowiedz
@PierroCoco: Klasa średnia już prawie nie istnieje. Jakieś 60 lat temu ludzie przegrywający w życie mogli coś osiągnąć, gdyż wtedy ogólnie mało ludzi miało wykształcenie wyższe, a pracodawcy zatrudniali takie osoby prawie od razu, więc jak taki typowy Mati, czy taki typowy John (w przypadku krajów wysokorozwiniętych) jeśli był po szkole średniej, to miał zawsze koło ratunkowe w postaci pracy jako urzędas w jakimś urzędzie statystycznym, czy innym biurze zarządzania finansowego.
  • Odpowiedz
@PierroCoco: kapitalizm pogłębia nierówności i będzie je dalej pogłebiał aż dojdzie do rozruchów i zmiany systemu, i nie jestem żadnym lewakiem komunistą, to są fakty, nierówności społeczne w USA są już tak samo duże jak w Rosji, dochodzi do tego jeszcze nadchodzący kryzys klimatyczny który wywoła największe migracje w historii ludzkości
  • Odpowiedz
@PierroCoco: tak wk*rwia mnie dzisiejszy swiat jestem prawie 20 letnim czlowiekiem, od 3-4 lat zaczalem zauwazac #!$%@?, te instagramy, lajki, pustka w glowie i duszy, czy bogate oskarki denerwuja? i tak i nie, wiekszosc to egoisci traktuja te laski przedmiotowo a wiadomo, nawet i pusta insta lala odejdzie ale to nie problem bo oskarek pojdzie pic drogie alko i zaraz znajdzie niwa a laska juz ma 15 w kolejce i tak
  • Odpowiedz
@OddajButa123: owszem , ale socjalizm ucina skrzydła zaradnym

Kapitalizm nie spowoduje nienawiści gorzej usytuowanych jeżeli oni będą mieli szansę żyć na dostatecznym poziomie. Póki co w bolzce jest jak w lesie
  • Odpowiedz
@PierroCoco: a moim zdaniem lada moment wprowadza legalna eutanazje i przegrancy zamiast rewolucji, po prostu odejda z tego swiata w klinice, w cieplym lozeczku.

no moze jeszcze murzyni i araby zrobia jakies #!$%@?, ale biali ludzie przegrali.
  • Odpowiedz
@PierroCoco: Gdy wychodziłem z psychiatryka to zapytałem się swojego imiennika: A Ty kiedy wychodzisz ? Chyba już niedługo, bo przede mną tu byłeś. A on mi na to: Nie, ja chyba jeszcze długo nie wyjdę ... nawet jak patrzę na ulicę to boję się tramwajów. Koleś pewnie jeszcze długo tam posiedział. Żyłem w takim gównie i widziałem taki bajzel, że wystarcza mi względna normalność. Chociaż może kiedyś zmienię zdanie.

Ale tak
  • Odpowiedz
@CyfrowyD: nie zgadzam sie, ze kapitalizm poglebia podzialy. Nigdy w historii swiata nie żyło sie tak dobrze wszystkim. Faktem jest, ze teraz przez wynalazek social media, widać jak innym sie wiedzie(?)

Ale czy ci najbardziej "polubieni" są szczesliwi?
  • Odpowiedz
@OddajButa123: No troche jednak jest z czym sie niezgadzac, bo każdy ma swoje źródła. Weź Pikettiego i wyjdzie jeszcze większe rozwarstwienie. Z kolei wielu ekonomistów z nim polemizuje. No i nawet tutaj - z ostatnich 10 lat mamy czerwpać wnioski? Chciałbym bardziej zobaczyć ostatnie 300 lat.
  • Odpowiedz
@fakeReal: Odpowiadając na twoje pytanie: Jak napisałem wcześniej wydaje mi się, że nie.
[Edit] ale łatwiej wyjść z uzależnienia od lajków niż z urodzenia się na wsi przegrywem 2/10, także ...
... każdy ma swoje problemy, ale nie wszystkie są rozwiązywalne. Chociaż większość lasek z tindera nigdy nie spróbuje jakiejś korekty kursu psychiki tylko będzie się przejmować i dobijać naprawdę, przynajmniej dla mnie, banalnymi rzeczami.
  • Odpowiedz