Wpis z mikrobloga

Mirki Nie wiem jak mam zacząć. Chce zmienić branże. Olalem studia Pracuje w totalnie innej branży, ale nie jest to co kocham. Chce isc w #it Znam trochę linuxa, WS, pythona, mysql Buduje jakieś portfolio. Strona, git, jakiś projekt Ala raspberry. Ale robię to mozolnie i wolno przez prace i inne obowiązki. Nie wiem czy mam w ogóle szanse na prace w branży IT? Marzy mi się kiedyś stanowisko admina systemowego Ale na początek zadowolę się czymkolwiek. Jeśli jest jakiś dobry człowiek który jest w stanie mi pomoc dobra rada, wskazać kierunek, czy cokolwiek Byłbym mu bardzo wdzięczny. Jestem już trochę załamany i nie wiem czy już na stałe ugrzązłem w tym co robię....
#programowanie #informatyka #krakow #zalsie #prac
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JesMan: nie ucz się wszystkiego, skup się na jednej rzeczy i z niej twórz portfolio. Trochę MySQL, trochę raspberry, trochę python nic Ci nie da. Warto wiedzieć że coś takiego jest jak będzie trzeba to się douczysz. Jeśli nie masz doświadczenia może testerka? Tam trochę poznasz to od środka i nalapiesz doswiadczenia. Deweloperka, analityka jest raczej najbardziej oblegana przez studenciaków i wydaje mi się że właśnie tam nie ma aż tylu
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JesMan: niedobrze jeśli nie jesteś w stanie cisnąć po pracy bo IT to taka branża gdzie, zwłaszcza na początku, i tak będziesz musiał to robić jeśli chcesz cokolwiek osiągnąć. Ale jeśli to faktycznie wynik sytuacji a nie lenistwa no to jednak ciśnij, będziesz też potrzebował jakiejś podkładki z edukacji pod CV (może szkolenie, może studia niestacjonarne, może szkoła), a żeby zacząć pracę w takiej domenie najłatwiej będzie zacząć od jakiegoś service
  • Odpowiedz
  • 0
@powaznyczlowiek:

@Shows:

Blokuje mnie brak czasu po pracy. Dobrze poruszam się po linuxie Znam się trochę na elektronice. Mogę się uczyć i to rozwijać jednak muszę mieć na to czas. Uczyć się w pracy i po pracy. Tylko od czegoś zacząć Czegokolwiek gdzie mnie wezmą A po roku już będę brnął wyżej
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JesMan: szczerze raczej mała szansa, że się w tym mieście z zerowym doświadczeniem gdzieś zahaczysz - nie twierdzę, że to niemożliwe, ale na pewno trudne. Imho trzeba mieć chociaż "papierek" żeby o tę pierwszą pracę powalczyć, a potem sobie na spokojnie awansować.

Szczególnie przy administrowaniu systemami, gdzie naprawdę zatrudnia się ludzi, którzy ogarniają bo reszta zespołu zazwyczaj nie umie takich rzeczy i chcą profesjonalisty

Szukaj korpo, możliwości stażu, praktyk itp ale
  • Odpowiedz
  • 0
@powaznyczlowiek: szkolenia guzik mi dają po za certami. Mam większa wiedzę( CCNA sławny obejmuje) Na szkole nie mam czasu. Chciałbym pierw zmienić prace, potem wrócić na studia. Myślisz ze nawet jako tester nie znajdę pracy?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JesMan: tak myślę, ale jak jesteś pewny swego to powinieneś wysłać kilka CV - nic to nie kosztuje, a ostatecznie i tak decyduje to jak wypadniesz na rozmowie
  • Odpowiedz
  • 0
@powaznyczlowiek: Ja widzę ze ludzie i słyszę ze ludzie po studiach inf nie potrafią znaleźć pracy gdyż nic nie umieją wartościowego Jak słyszę ze kogos edytor VIM przerasta a jest inżynierem to zastanawiam się co on robił na tej uczelni?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JesMan: trochę gubisz sens tego wszystkiego - ja w połowie studiów nie umiałem obsługiwać żadnego IDE bo pisałem programy w notatniki i kompilowalem w terminalu komendami ( ͡° ͜ʖ ͡°) pracę miałem już na 3cim roku, a dziś jestem programistą z 7 lat doświadczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) nauczenie się IDE zajęło mi tydzień i VIMa też się w tydzień nauczę jak będę
  • Odpowiedz