Wpis z mikrobloga

@NewralgicznyPunkt halogen halogenowe, i LED ledowi nie równy więc powiedzenie Ci teraz kup 1W Leda może skutkować tym że wrócisz i powiesz świeci za mocno/słabo wszystko zależy co masz teraz i od marki i konkretnej budowy halogena i Leda. Idź sobie do jakiegoś leroya i sam zobaczysz. Jeżeli chodzi o przeróbkę to tylko się upewnij czy masz AC czy DC 12V i zwróć uwagę przy zakupie czy jest to samo
@zuberek1990: kwestia, że nie do końca rozumiem jednej rzeczy w przypadku żarówek, czy jeśli kupię na przykład mocniejszą żarówkę tj. np. 30W halogena czy to bardziej sieci nie przeciąży czy po prostu tylko większy pobór mocy i tyle ( i ewentualnie lepiej świeci).
@NewralgicznyPunkt jeżeli zamienisz 20W halogen na 30W halogen to oprócz poboru zwiększa się też ilość światła, ale, są na rynku halogeny ze słabym odbłyśnikiem ( świeca też do gory, za halogen), a widywałem też takie które kąt świecenia miały dość wąski, choć te akurat ciężej trafić. Ja akurat w domu rodzinnym wymieniałem z 8-9 lat temu kiedy wyboru nie było jakoś wielkiego ale wolałem wziąć 1 na próbę o sprawdzić co wychodzi,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NewralgicznyPunkt: nic nie musisz zmieniać w instalacji. Byle wtyk ci się zgadzał. Zakładam że masz GU10. Co do jasności upewnij się że masz podobna barwę światła (ciepły/zimny) i lumeny które definiują jak dużo światła dostaniesz z takiej żarówki.