Wpis z mikrobloga

Miraski otóż sprawa jest następująca. Na wiosnę planuję zakup auta, kwota póki co 25-28 pln. Kierując się rozsądkiem w grę wchodzi mondeo 2.0 tdci oraz citroen c5 hdi 163 kuni. Kierując się natomiast sercem coraz częściej zdarza mi się myśleć o bmw 3 e90.

Moje preferencje to przede wszystkim: 1) niezawodny, w miarę zrywny, kulturalnie pracujący silnik 2) przestrzeń (od biedy mogę spojrzeć na coś w stylu golfa, ale moim marzeniem jest sedan) 3) spalanie tak mniej więcej do 12 litrów w mieście 4) brak większych rys z zewnątrz oraz defektów w środku 5) bajery typu nawigacje, super wielkie alusy czy hydro zawieszenia schodzą u mnie na dalszy plan.

Tylko jest mały haczyk. Z racji, że jestem korposzczurem to moje jazdy wyglądają w większości tak: dom 4 km - praca - 4 km dom (łącznie ok. 8 km dziennie). Jednakże zdarza mi się robić trasy po 600 km i tu oczekuje od samochodu przejazdu ze średnią prędkością około 150 km/h i w miarę niewysokich obrotów żeby nie buczało jak w maluchu. Wiem, że na tak krótkie dystanse lepsza byłaby benzyna, jednak w zadeklarowanym przeze mnie przedziale cenowym jedyną rozsądną jednostką benzynową wydaje mi się niemieckie 1.8 (około 160 koni). W dieslu niestety łatwiej szukać.

Co zatem radzicie? Jestem otwarty na każde propozycje.

#e90 #bmw #motoryzacja #samochody #ford #citroen
  • 29
mam superba, dzis bralbym jednak młodszą octavie, ale jest spoko. mocy dość, tyle że lubi chlapnąć oleju. wychodzi w kosztach jak dodatkowy pół litra venzyby na 100. da się zyc. superb pije mi ok 8, 3/100 miasto i rozsadna trasa 7,5. szybsza 8,5
@kubinho165: mam wlasnie dwójkę. szukaj poliftu. te benzyniaki mozna czasem dobrze kupić uc, bo ludzie sie ich boją /panie, to olej bierze/ i mialy złą prasę po #!$%@? napinaczach rozrządu, ale po lifcie trochę je podleczono. komfort duzy, wsparcie kierowcy jak na te cene bardzo porządne. automat 7 biegowy to sztos. wykonanie bardzo przyzwoite