Wpis z mikrobloga

Taco Hemingway

"Nie pochodzę z elit, ani z dobrej dzielni, Fifi - spadkobierca nineties'owej klasy średniej"


tymczasem

Urodził się 29 lipca 1990 w Kairze[1][2]. Kiedy miał dwa lata, przeprowadził się z rodzicami z Egiptu do Chin. Uczęszczał tam najpierw do angielskiego, a potem chińskiego przedszkola

Nie miał problemów z nauką, od najmłodszych lat uczył się mówić w dwóch językach jednocześnie. Jak mówił w wywiadzie z Metro Warszawa, z matką i siostrą rozmawiał po angielsku, a z ojcem po polsku

Ukończył Prywatne Gimnazjum nr 1 w Warszawie i XXXIII Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika w Warszawie, gdzie poznał swojego przyszłego producenta, Macieja Ruszeckiego



#przegryw #bananoweoskarki #wygryw
ramzes8811 - Taco Hemingway
 "Nie pochodzę z elit, ani z dobrej dzielni, Fifi - spadk...

źródło: comment_t4Q2bIyXU6w8TiXdcWEYrxiptGKm4OOG.jpg

Pobierz
  • 68
@resuf: Klasa średnia to ludzie zarabiający nieco powyżej średniej. W latach 90-tych klasą średnią na pewno nie był ktoś z opisanego powyżej schematu. Naukę angielskiego rozpoczynało się w piątej klasie, a wyjazdy zagraniczne były dla klasy średniej dostępne raczej w tanich wariantach. Prywatna szkoła kosztowała mnóstwo pieniędzy, choć często poziom był niższy niż w publicznej. Nie ma co się czepiać pochodzenia, ale po co typ tak ściemnia, to nie mam pojęcia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Vigonath: Gość jest zajebiście wiarygodny, tyle że właśnie dla ludzi którzy wychowali się w klasie średniej na przełomie lat 90 i 2000.
Trochę beka z ludzi którzy uważają że opis opa świadczy o jakimś bogactwie. To że większość społeczeństwa w tamtych czasach była w totalnym dołku to nie robi z ludzi którzy sobie w miarę radzili po 89 żadnych odrealnionych bogaczy.
@Corranh: Klasa średnia to ludzie zarabiający w okolicy i trochę ponad średniej krajowej,W 2000 roku średnia krajowa to było 2000 zł, więc klasa średnia to byli ludzie, których rodzice zarabiali do 4000 zł. Miałem kontakt zdecydowanie z takimi ludźmi i wiem jak wyglądało ich żīcie.
@ramzes8811 prywatna szkoła to jakieś halo? Jeśli zarabiasz trochę więcej niż szary Jan bez ambicji to stać Cię na to, żeby wysłać dziecko do prywatnej szkoły. Nie wiem jak LO, ale studia to jakieś 500-600pln miesięcznie więc żaden dramat.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dobryszpieg: Klasa średnia to nie są osoby, które zarabiają średnią krajową. To są osoby, które mają jakiś większy majątek w postaci domu lub większego mieszkania bez zobowiązania finansowego.
@Artrix: Majątek klasy średniej jest uzależniony od zamożności państwa. Klasą średnią w Polsce dziś jest właściciel większego mieszkania, w Ameryce będzie to już właściciel dużego domu. Klasą średnią w Polsce w latach 90-tych byli ludzie którzy mieli swoje własnościowe m2 i używane zachodnie auto ale na pewno nie osoby, które chodziły do prywatnej dwujęzycznej szkoły, a wakacje spędzały w Chinach.