Wpis z mikrobloga

@tyrytyty: Doliczeni elektorzy zagraniczni? Kluczowe może być to kogo poprze Skutecki czy Wielomska. No i dobrze by było jakby Dziambor uciekał Korwinowi i Berkowiczowi: Korwin może poprzeć Berkowicza, a to by było słabe.
@NijuGMD: Bosak celuje w ludzi którzy są zawiedzeni PiSem. W jaki elektorat celuje Dziambor? Nie ma znaczenia kto lepiej prezentuje "moje" poglądy a to kto ugra większe poparcie. Co innego też jakim kosztem takie poparcie można zdobyć. Jedno jest pewne. Za tydzień będzie ciekawie.
PS. Byle nie Korwin senior i Korwin Junior :)
Kluczowe może być to kogo poprze Skutecki czy Wielomska


@HumbugPL: Mąż Wielomskiej kiedyś powiedział, że poparcie pójdzie do Bosaka.

Skutecki nie wiem, ale patrząc na jego historię (UPR, Kukiz), to on raczej poprze prędzej korwinistę niż Bosaka

Tołwiński nie mam pojęcia

Będą niezłe jaja jak elektorzy Brauna rozłożą się mniej więcej po równo na Bosaka/Dziambora i o tym kto bedzie kandydatem zadecydują właśnie te pojedyncze głosy Wielomskiej, Skuteckiego i Tołwińskiego xD
@HumbugPL: Wielomska i Skutecki poprą Bosaka, to jasne, ale ma to małe znaczenie. Korwin poprze Berkowicza, ale Wilk poprze Dziambora, więc w finale znajdzie się Bosak (39%), Dziambor (37%) i Braun (24%). W nawiasach orientacyjne poparcie. Więc Braun tu odpadnie o ile elektorzy Dziambora nie zmówią się na jego poparcie by wygrał zamiast Bosaka. Bo ostatecznie, aby wygrał Dziambor musi go poprzeć co najmniej 60% elektorów Brauna. W przeciwnym razie wygra
Jeżeli elektorzy będą mogli się naradzić pomiędzy sobą, co z pewnością byłoby arcyciekawe, to może i Braun wygrać.


@Jah00: Będą mogli. Pozostaje też pytanie na ile wierni będą elektorzy. W przypadku Bosaka czy Brauna nie ma tematu. W przypadku elektorów wybranych przez kandydatów partii KORWIN może być zabawnie.