Wpis z mikrobloga

Google Chromecast czy Xiaomi Mi Box S do Netflixa?

Rodzice lubią oglądać filmy na Netflixie, ale niestety na ich telewizorze ta aplikacja już nie działa dlatego muszą podłączać laptopa pod hdmi przy telewizorze. Nie jest to zbyt wygodne. Chcę im kupić prezent na urodziny taty.

Zastanawiam się nad prezentem dla nich:
1. Google Chromecast - czy to urządzenie da radę? Kosztuje 150 zł. Czy działa płynnie? Jak oceniacie? Czy dla potrzeb rodziców będzie wystarczający?

2. Xiaomi Mi Box S (260 zł) - wydatek już sporo większy. Pytanie czy warto?

Jak oceniacie? Chciałbym poznać Wasze zdanie

#mibox #chromecast #androidtv #netflix
Beckham - Google Chromecast czy Xiaomi Mi Box S do Netflixa?

 Rodzice lubią ogląda...

źródło: comment_qMZ0FW0dhwyH4rOy6Of8dV6bSQkXtJIe.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@Beckham: ja mam Mi Boxa i kupiłbym jeszcze raz. Netflix śmiga ekstra, Youtube rówież. Wszystko w jednym. Jak masz Nc+go,HBO Go lub kogoś kto Ci da dostęp to możesz też oglądać na nim.
Chromecasta nigdy nie miałem ale to jest do streamowania z kompa tak? Jeżeli gdzieś wyjedziesz to tak i tak musisz zabierac komputer ze soba a tu male urzadzenie tylko.
  • Odpowiedz
@rybak17: chyba tylko po angielsku, ale kupiłem to staruszkom i jakoś sobie radzą. To jest na systemie amazona.
Jest w cenie chromecasta, ale masz normalny pilot do tego, który działa też z telewizorem (wyłącza, głośność), więc nie trzeba się pieprzyć z aplikacjami.
  • Odpowiedz
@Beckham Mi Box można znaleźć taniej, z Chin poniżej 200zl, na allegro za jakieś 230zł. Mam Mi i jestem zadowolony, ale raz na kilka dni muszę to zresetować bo coś nie trybi. Mam też problemy z wyszukiwaniem głosowań, które raz działa, raz nie działa.
  • Odpowiedz
@Beckham: Przez dłuższy czas używałem Chromecasta 2 (fajne, bezproblemowe urządzenie) do Netflixa, YT, HBO GO i streamowania z przeglądarki na kompie, a do oglądania TV dekoder nc+. Rzadko oglądałem TV, więc wymyśliłem sobie, że kupie Mi Boxa, który połączy podstawowe kanały TV (WP Pilot) i streaming. Używam już miesiąc i muszę przyznać, że drugi raz bym nie kupił. Za tą cenę nie powinno być z nim żadnych problemów, ale niestety często
  • Odpowiedz
Też się zastanawiam nad tym czy kupić Chromecast czy Mi Box. Plusem na korzyść Mi Boxa jest pilot i nie trzeba nim sterować z poziomu telefonu.
  • Odpowiedz
Mam mi boxa 3 4k, ale chciałem kupić tego Chromecast,a 3 więc go kupiłem. Powiem tak miałem kiedyś jakiegoś taniego 'casta' z Ali, i obraz się ciął przy przesyłaniu obrazu z większej odległości niż 1m, później było tylko gorzej, zaczął się przycinać. Więc kupiłem 'oryginał' i uważam że niby prościej się steruje bo niby z telefonu ale jak chcemy coś włączyć to nie wszystko da się castować na ekran tv, bo pokazuje
  • Odpowiedz