Wpis z mikrobloga

Jak to zrobić z tym Bitcoin.
Jak się teraz kupuje bitcoin?
Kiedyś wrzucało się kasę na bitmarket.pl, przelew był z za kilka minut, różnica kursów na giełdzie była <1%, a transakcje wypłaty można było w sumie zlecić w kilka minut od wpłaty hajsu.

Chciałbym wrzucić trochę pieniędzy ale nie wiem jak to zrobić
Kantory - drogie
Giełdy - bitclude długo trwają wpłaty/wypłaty przelewem (dotpay drogi), długo trwają wypłaty BTC (czekałem kilka godzin), mała głębokość rynku, duża różnica między bid Ask
Bimbaj to wiadomo, nie chce mieć z nimi nic wspólnego
Bitomat szybko ale wpłacanie kasy to jakiś absurd - wpłata kilku tysięcy potrafi zająć pół godziny, a co dopiero mowa o zakupie 1btc czy więcej. No i trochę drogo

Czy ze sprzedażą też są takie schody? Nie chcę od razu gotówki, ale w momencie sprzedaży chciałbym wymienić na zł/eur/USD i mieć tą kwotę względnie bezpieczna. Bez głupich pytań o nazwę pracodawcy czy ilość oszczędności xD
#bitcoin
  • 22
@Pienio69: jak zasilasz Revolut PLNami to musisz przewalutować na euro, ale oni mają akurat dobry kurs, zasilenie revoluta ja robię kartą podpiętą do google pay więc nic nie kosztuje,
przelew chyba też nic, tak pokazuje revolut
@Pienio69: przetestowałem wiele giełd i kantorów
wirex jest dla mnie najwygodniejszy ale kurs mi nie pasuje, można sobie porównać tutaj https://wirexapp.com/live-rates?page=1
dużo zakupów na coinbase pro ale od 01.01.2020 wymagają zeznania podatkowego
obecnie kupuje na bitpanda exchange, kurs jest lepszy niż na coinbase pro, wypłaty btc kosztują 50 € centów ale przelewy w jedną i w druga stronę idą po 2-3 dni

Do szybkich zakupów najlepszy wirex, najszybciej tez wypłacisz FIATy,
@Pienio69: na wirex nie ma 10% różnicy do ceny rynkowej, dałem ci linka żebyś sam sobie porównał bo tutaj ten OPcoder ci napisał że 10% co jest manipulacją z jego strony. Generalnie nie ma szybszego sposobu na wpłatę i kupno BTC i innych krypto lub sprzedaż i wypłatę na konto bankowe, revolut czy korzystanie z karty wirexa normalnie jak z karty bankomatowej robiąc zakupy w sklepie
nie wiem ile to %
Pobierz plaisant - @Pienio69: na wirex nie ma 10% różnicy do ceny rynkowej, dałem ci linka że...
źródło: comment_mQDPm3lzefBhv8UOM1zTCd2Wn2w1lacB.jpg