Wpis z mikrobloga

@Thachi: strach wiąże się z odwagą. Jeśli chcesz zrobić coś nowego a odczuwasz strach to teraz kwestia czy spróbujesz czy jednak się wycofasz? (a dajmy na to, że mówimy o skoku ze spadochronem - pod opieką najlepszego instruktora
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@windfly: skok ze spadochronem jest po prostu przyjemny (choć ja się nie zdecyduje bo jest drogi i nie chciałbym skakać z jakimś instruktorem przyklejonym do mnie...) a boimy się często rzeczy które po prostu nie są dla nas i nie dadzą nam przyjemności
@Thachi: Rozumiem. A jeśli jeździsz codziennie autem i nagle masz wypadek. Chcesz wrócić za kierownicę - właściwie musisz jeździć do pracy itp. Porzucisz auto czy spróbujesz ? A jeśli spróbujesz to czy nie będzie Cię kosztowało dużo energii ?
@goodguy: ludzie którzy boją się każdego kroku powinni udać się do lekarza...
Ja rozumiem ten tekst - jeśli chcesz coś zrobić/ spróbować to rób to. Tak ludzie zaczynają biznesy, zmieniają pracy, robią inne ciekawe rzeczy.
@Thachi: Mnie czytanie książek pomagało. A tak już żebyś już na wesoło odebrał ( zgodnie z logiką kolegi wyżej) - dobry sex męczy - uznasz to, za niepotrzebne męczenie ? Tak w formie wyluzowania piszę :)
@windfly: Seks to dla mnie abstrakcja o czym ty do mnie, ja prawiczek XD

I wiesz to jest takie męczenie w ktorym w tym samym czasie masz tez przyjemność. Wszystko się zwraca. A tak normalnie to nie mam ochoty wstawać z lozka, wolalbym sobie tak pospać...
@Thachi: Mam zamiar cały rok wrzucać cytat, czy historię. Może za tydzień, miesiąc lub pół roku coś zainspiruje Cię. Polecam książki mimo wszystko. Nie wiesz również, czy np. jutro coś się nie wydarzy co zmieni twoje podejście lub życie. Ale i tak trzeba iść do przodu. A jak znasz lubi którzy wolą wstawać o 4/5 z rana w styczniu to gratuluje :D
@windfly: Szkoda, że nie napisał tam w tej książce mądrala, że najpierw trzeba nabrać życiowej mądrości i podstaw, żeby podświadomie podejmować jakieś mądre decyzje... to że człowiek się boi podejmować decyzję to nie oznaka, że dezyja jest ok i da duży progres tylko, że jest coś nie tak. Chyba że znamy inne definicje i odczucia strachu.