Wpis z mikrobloga

Wiem, że teraz #iran na topie, ale wczoraj wracałem sobie z #zakopane do #warszawa i miałem wrażenie, że III WŚ już trwa. W Małopolsce praktycznie każda wioska zatopiona była w smogu, a przejazd przez miasta takie jak Nowy Targ to jakby przejazd przez wojskową zasłonę dymną. Ludzie, jak możecie sami sobie fundować taki syf???

Wiem, że pogoda sprzyjała powstawaniu takich zasłon, ale tego węgla nie przysłali tu złe Niemce czy nienawidzący boga geje z Brukseli. To Wy go kupujecie i palicie.

Przecież to także Wy dostaniecie raka, albo inne gówno od oddychania tym pyłem. To dla Waszych dzieci będą później zbiórki pieniędzy na leczenie w USA, albo w Niemczech (bo przecież u nas nie da się skutecznie wyleczyć, skoro zamiast na nowoczesne terapie onkologiczne, kasa idzie na "bombelki" i naukę religii).

Wiem, że ciągle dużo jest w Polsce ludzi biednych, ale jak ku*wa widzę na podjeździe nowe (lub prawie nowe) Audi, a z komina napie*dalają czarno-brunatne obłoki to tłumaczenia typu "panie, gaz jest drogi, a pompa ciepła to szatan" są ku*wa śmieszne. Masz kasę na dupowóz za chociażby 20 koła to na pewno stać Cię na wymianę instalacji i ograniczenie trucia.

Jest tylko jedna rzecz, z której powinienem się cieszyć - przez całą podróż czułem głównie węgiel, a nie kwaśny, drażniący zapach palonych śmieci, płyt meblowych i opon ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polska #smog #polityka
  • 8