Wpis z mikrobloga

ej, powiedz mi, jak to jest ze piers kurczaka w markecie 'x' ma 24g bialka w 100g, a w makrecie 'y' ma 31g ( ) zauwazylem zupelnie przypadkowo, bo akurat zerknalem na opakowanie jednego a w aplikacji zawsze na pale bralem ten z drugiego marketu (no bo kurde, niby kurczak jest kurczak xD) i jakos nie pasowalo mi, ze przy 330g kurczaka wyszlo mi ponad 100g bialka XD no wiec o co chodzi? cena podobna. jak bardzo mozna ufac tym ich tabelkom w takim razie? to jest jakos testowane porzadniej? a moze po prostu ten z mniejsza zawartoscia bialka jest nabijany jakos woda? ¯\(ツ)_/¯ chyba zaczne kupowac w tym markecie gdzie maja kurczaka z wieksza zawartoscia kurczaka w kurczaku, bo akurat kupowalem ten w wersji 'light' ;)

#silownia #dieta
  • 12
@MirekWyznajeAnonimowo: co? Rozumiesz w ogóle co czytasz, bo ja nie wiem o #!$%@? Ci chodzi.
Nie wiem skąd wziąłeś mięso surowe o zawartości białka na poziomie 30%. Żadne surowe mięso nie ma więcej niż 20%białka, a im tlustsze tym naturalnie mniej go będzie

#!$%@? #!$%@? mnie ten pogląd o tym jakie to nie jest faszerowane #!$%@? wie czym mięso, czy same kurczaki przed ubojem.
I mówią to osoby, które nie mają
@Skogyr: +1
Zobacz czy na opakowaniu nie pisze, ze w100g UGOTOWANEGO kurczaka. Tak samo jak kupisz makaron 40ww w 100g, ale nie doczytasz, ze to po obróbce xdd