Wpis z mikrobloga

#wakacje #turcja #malta #airbnb #podroze

Cześć.

Mam do was pytanie, jak organizujecie wakacje zagranica? Wybieracie biura podróży czy sami we własnym zakresie? Ile wychodzi taniej organizacja samemu? Interesuje nas wypad w 6-8 osób na tydzień do Turcji / Malty, raczej żeby było wszystko all-inclusive, żeby było jedzenie, open bar itp. Macie jakieś sprawdzone strony? Przyznam ze pierwszy raz cos organizujemy poza terenem Polski.
  • 7
@jaavi666: w przypadku niektórych kierunków i rodzajów wypoczynku samodzielna organizacja niespecjalnie się opłaca, a Turcja zalicza się do takich miejsc.

Gdybym był początkujący to skorzystałbym ze stronek Itaki lub TUI - największe biura w Polsce, przejrzyste stronki, przyzwoity wybór hoteli i pewien określony standard podróży (inni operatorzy lubią oferować jakieś gównohotele albo przelot tylko z bagażem podręcznym, oczywiście nie znaczy to, że w TUI i Itace hotele zawsze są super, trzeba
@jaavi666: Tak jak powiedział kolega @ppanicz, w niektórych krajach opłaca się z biura. Ja osobiście z biura nigdy nie byłem na wakacjach, a zwiedziłem sporą część świata, jednak nie byłem w Turcji czy jakimś innym Egipcie.
Krótkie dystanse (po Europie) zazwyczaj biorę jak jest okazja w postaci tanich lotów. Potem zakwaterowanie, przeważnie Booking. Cenowo wychodzi różnie, zależy ile sobie wydajesz na miejscu i też od cen oczywiście w danym kraju
@jaavi666: @ppanicz: Ja znam Turcje, rynek turecki, język i tak się muszę mocno naprężyć żeby wyszło logicznie cenowo samemu organizując. Nawet Turcy korzystają ze zorganizowanej turystyki bo jest tańsza, w sensie lokalne biura niż samemu ogarniać.
@Olbor: dlatego napisałem, że Turcja zalicza się do kierunków, gdzie bardziej warto jest skorzystać z biura podróży.

Oczywiście w przypadku przeciętnego turysty, który nie ma wielkich wymagań lub chce zobaczyć tylko jakiś region Turcji. Mi się nieszczególnie opłaca, bo jeśli chciałbym zobaczyć kilka miejsc w całej Turcji to korzystanie z biura już ma znacznie mniejszy sens. Co najwyżej mógłbym sobie kupić bilety czarterowe, bo tak z Polski z reguły taniej.