Wpis z mikrobloga

Co ma wspólnego jedzenia mięsa i ekologia?

W poprzednim wpisie dostałam dużo takich pytań.
Na samym początku zaznaczę, że sama jem mięso, ale w bardzo ograniczonych ilościach (raz na tydzień-dwa) i wpis nie ma na celu zmuszać nikogo do wegetarianizmu, ale zachęcać do ograniczenia mięsa.

1.Działania związane z hodowlą zwierząt powodują w sumie ok. 18% całkowitych emisji gazów cieplarnianych, za jakie odpowiada nasza cywilizacja. Jest to jednocześnie 50% emisji związanych z rolnictwem, leśnictwem i zmianami użytkowania terenu (prawie 80% emisji rolniczych). Jest to odsetek porównywalny lub wyższy niż emisje z transportu.
2.Hodowla zwierząt odpowiada za znaczącą – bo aż 35-40% – część całkowitych antropogenicznych emisji metanu.
3. Ssaki hodowlane stanowią 60% wszystkich ssaków, 70% ptaków stanowi drób. Przyczyną jest sztuczne zapładnianie.
4. Produkcja 1kg wołowiny zużywa 100-200 razy więcej wody niż produkcja 1kg żywności roślinnej.
5.Przemysł mięsny odpowiada w głównej mierze za zanieczyszczenia wód.
6. W latach 1990-2005 produkcja wołowiny odpowiadała za 71% deforestacji Ameryki Południowej.
7. 3/4 światowych stref połowowych jest nadmiernie eksploatowana. Według badań, do 2048 roku będziemy mieć oceany bez ryb. W trakcie połowów na każde 0.5kg ryby przypada 2kg niechcianych gatunków (np. delfiny, żółwie morskie), które zabija się "przypadkowo".
8. 1/3 wszystkich ziem uprawnych zajmują uprawy roślin paszowych.

Jest tego dużo, dużo więcej, przytoczyłam tylko te przykłady, o których najwięcej się mówi.
Linki ze stron, na które się powołuję:

Produkcja wołowiny a deforestacja
Przyczyny wylesiania brazylijskiej Amazonii
Liczba bydła hodowlango
Przemysł mięsny a emisja gazów cieplarnianych
Problemy z oceanami
Ziemie uprawne dla zwierząt hodowlanych

#ekologia #ciekawostki
wioseneczka - Co ma wspólnego jedzenia mięsa i ekologia?

W poprzednim wpisie dosta...

źródło: comment_XFvWTrrVdxhct9xINotkmddkX33o1TIj.jpg

Pobierz
  • 124
  • Odpowiedz
@Agemaker: 1. Badania ONZ nazywasz "badaniami" XD
3. Jaki #!$%@? płacz
4. KULTURALNE PROŚBY

żeby tego #!$%@? nie czytać a ty dalej z uporem maniaka uprzykrzasz ludziom życie, ja #!$%@?ę...

ok boomer
  • Odpowiedz
W latach 1990-2005 produkcja wołowiny odpowiadała za 71% deforestacji Ameryki Południowej.


@josedra52: A jak sam zrobisz to kilo tych samych wegetariańskich burgerów wyjdzie Cię 10zł max. Wiadomo trochę więcej zachodu z przepisami itp. Jedna zasada aby poprawnie zastąpić białko mięsa należy łączyć roślin strączkowe z zbożami w jednym posiłku. No chyba że jesz soje to nie musisz się martwić bo soja idealnie zastępuje białko mięsa.
  • Odpowiedz
@wioseneczka: Przecież cena jest tu absolutnie kluczowa. Jeśli coś zużywa dużo zasobów jest drogie, jeśli mało jest tanie. Jeśli tak nie jest to musi to z czegoś wynikać, np. Przy awokado jest to cena transportu i przechowywania.
  • Odpowiedz
@wioseneczka: Może na przykład zbilansowana hodowla bydła? Wiesz krowy to nie tylko mięso, ale też skóry na przykład, które można używać w produkcji obuwia zamiast plastików. Do tego kości czy wątroba które są bardzo bogatymi w składniki odżywcze produktami. I wbrew pozorom tego co się mówi dietetyka to w dużej mierze raczkujący temat, i nie do końca systematyka panująca w niej jest rozwinieta. Ciągle nie wiadomo do końca jakie są
  • Odpowiedz
@wioseneczka: no bo część postulatów to typowe brednie, mówię część bo takie rzeczy jak picie kranówki czy ograniczenie kupowania torebek foliowych ewentualnie dłuższe używanie/naprawianie sprzętu jest normalne.
Jem mięso i je lubię, aczkolwiek nie mówię że ci co go unikają są be czy coś. Po prostu podawanie suchych faktów bez odniesienia się do skutków społeczno-ekonomicznych związanych z likwidacją hodowli bydła jest dla mnie mega słabe, i świadczy o wybitnej ignorancji
  • Odpowiedz
@ChadimusPrzegrywus:

Może na przykład zbilansowana hodowla bydła?

Właśnie do tego chciałabym żeby to wszystko dążyło.

Czy ty właśnie go zdoxxowałaś, bo to trochę obrzydliwe zachowanie

Nie udostępniłam nic, czego nie dodałby na wykopie, poza tym takim ludziom należy przypominać, że nie są anonimowi w necie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@pawlak: TZN? Jestem jeszcze niedouczony, swój wpis opałem na próbie skompletowania zestawu aminokwasów egzogennych w jednym posiłku w celu uniknięcia redukcji przez te aminokwasy których brakuje w strączkowych a są w zbożach i odwrotnie. Masz może jakiś link gdzie jest to opisane?
  • Odpowiedz
@wioseneczka: No to zgoda, za ograniczeniem/unowocześnieniem też jestem. A widzisz z narracji Twoich postów wywnioskowałem że jesteś wielką antyfanką mięsa i chcesz likwidacji hodowli nie dając nic w zamian.
  • Odpowiedz